Wpis z mikrobloga

#motocykle

Szukam jakiegoś sporta w budżecie 6-8k. Kupno motocykla (samochodu też) w tym kraju to jakiś dramat. Gruzy, których już nikt nie chce, ale co najlepsze sprzedający też nie chce zejść z ceny. Proponuję uczciwą kwotę, a ten mówi że może zejść max 100zł XD No to sprzedawaj dalej przez kolejny miesiąc. Dzwonię do innego, próbuję się umówić na oględziny, ale to graniczy z cudem. Jak ja sprzedawałem sporta kilka lat temu w podobnym budżecie to miałem 2 telefony w przeciągu 2 albo 3 miesięcy, a motocykl był w pełni sprawny, więc robiłem co mogłem żeby móc chociaż go pokazać jak już ktoś w końcu zadzwonił. Dramat. A podobno kryzys w kraju i ludzie potrzebują pieniędzy xD
źródło: comment_1647632579VdCUfyFxFk3qGiTGTz3hmv.jpg
  • 9
@BratProgramisty mi się jakimś cudem udało kupić w miarę zadbany egzemplarz, poprzedni właściciel nie bardzo o niego dbał, jeśli chodzi o wygląd wizualny, w sensie niedomyty, zakurzony itd. Itp ale to idzie wszystko wyciągnąć, tyle że eksploatacyjnie wszystko na bieżąco no i wszędzie oryginalny lakier itd. Więc nie leżał. Na oględziny jechałem z człowiekiem który się tym zajmuje i generalnie potwierdza że jest generalny dramat, masa ulepow gruzów, ale mówi że najgorsze
@BratProgramisty: to też mnie od zawsze zastanawiało. Nie ma motocykli za 2-3 tys zł w bardzo kiepskim stanie, są tylko za (te większe) 6tys zł a potem pustka albo chcą po 3-5 tys za motocykl który powinien być zezłomowany.
Pamiętam jak w świecie motocykli gdy jeszcze mieli dział giełda gość przez 3-3 lata co miesiąc wystawiał jakieś Kawasaki z owiewkami zeielone za cenę 5000zł gdzie to była cena dwa razy wyższa
@BratProgramisty: @Papaya: mi również udało się znaleźć całkiem rozsądny egzemplarz. Całe szczęście wszystko miało miejsce w listopadzie. Rozglądałem się za pierwszym motocyklem, na tapecie hornet, fz6n i gsr600. OtoMoto i olx to wszystko była tragedia: albo drogo albo ulep. Wrzuciłem post na grupie Facebookowej i odezwał się gość, który jeszcze nie wystawił nigdzie motocykla (mówił, że na wiosnę planował wstawić na OtoMoto). Podjechałem tam z gościem, który prowadzi serwis, diagnoza
źródło: comment_1647683355tRoAy5O0bdmYRlgWXl8YnS.jpg
@Audhumla: w sumie ogólny przegląd, luzy zaworowe, zawieszenie, świece, hamulce itd. itd. Generalnie całościowy przegląd motocykla z wymianą wszystkich zużytych elementów. Czyli to co rekomenduje producent przy 25k przebiegu