Wpis z mikrobloga

@Ernest_: Czy nazwa ulicy ma jakieś znaczenie dla wymowy tego obrazu ? W kulturze czeskiej? Mojmírova Praha 4, to od starosłowiańskiego imienia Mojmir, co jak wierzyć wiki: Moj- mój mir-pokój, spokój: "Ulica naszego spokoju/pokoju/naszego dobra"?

Nie jestem historykiem, ale Mojmir I to pierwszy władca państwa czeskomorawskiego, dał początek całej dynastii https://pl.wikipedia.org/wiki/Mojmirowice , może w te buty? Może ktoś zna Pragę, do czego odnosi się nazwa ulicy?
@Ernest_: Przepiękne, dawno mnie tak żadne dzieło nie poruszyło. Jakiś mireczek pisał niedawno, że zaprosił ukraińską rodzinę, a dzieci od razu po wejściu do domu skierowały się do piwnicy... W jakiejś relacji tvnu bodajże, albo i z mirko, słyszałem że u kogoś dzieciaczki budowały schron z klocków dla zabawek... Jezu, jakby ktoś te historie właśnie namalował, zjawiskowe dzieło sztuki. Już z którąś godzinę wracam do tej zakładki i się dosłownie gapię,
@Ernest_: teraz jeszcze widać to ironiczne data sim 4visitors vodafone. Oczko do nas, oglądających dramat w piżamce i ciepełku na smartfonie, byle doładować gigabajty internetu LTE i zapętlać obrazki z wojny....

Get our data SIM card with 10GB for 30 days for only 800 CZK or 20 GB for 30 days for 1299 CZK. Visit the selected shops. Services on the Data SIM for Visitors ....
@Ernest_: Może już jest za późno i powoli dostrzegam wszędzie znaki, ale tam jest tyle wyrafinowanych smaczków... :

- puszka energetyczna z uniwersalną symbolem ostrzegającym przed prądem elektrycznym- tak właściwie dlaczego ta wojna jeszcze trwa? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

-urwany drzewiec w uchwycie na flagę, czyli państwo/naród/kraj jako parasol, tarcza...i to dziecko pod jego Egidą.

- Zacieki od wilgoci na murze kończą się na głowie dziewczynki ...jak
@Ernest_: Przy okazji, cała kompozycja, przynajmniej na tym ostatnim zdjęciu przypomina wertykalne filmiki z tiktoka, a każdy kwadracik jak tabliczka z nazwą ulicy, reklama vodafone, skrzynka elektryczna, uchwyty, okna, okienka jak popupy z reklam google adsense. Takie:

"scrolluj dalej, to tylko dziecko osłaniające zabawki przed bombami...o patrz 20 gb internetu tylko za 800 CZK "


Czyli masa przeszkadzaczy mająca odwrócić nasz wzrok od cierpienia jak tanie usługi, elektryczność, święty spokój, "pieniążki".
Bolek i Lolek ubrani w kolory flag Polski i Ukrainy, ale wymieszane, tak jak teraz czesto te flagi sa pokazywane jako zlaczone w jedna… niezle ktos nad tym glowkowal.
Swoja droga to wyglada jak render, nie znam sie na sztuce sciennej, ale niezle teraz musza byc farby skoro taki efekt to daje na starej scianie (chyba ze jakis podklad zrobili najpierw)
Ten bolek i lolek jak kaczynski i morawiecki, wiekszy i mniejszy, dokładnie za ukrainą, czyli nastepni w kolejce.

Asterix jak zapatrzony w Zelenskiego Macrone, ale też w odległej, mającej wszystko w dupie i magiczny napój (bron atomowa) wiosce Galów.

Myszka miki i Krtek podpierający kolana dziewczynki, jak Czechy i USA dostawą broni Ukrainę.

Ta uradowana pszczółka Maja jak Niemcy ssące gaz i ropę od Rosji, ale korzystające z parasola ochronnego Ukrainy

Ten