Wpis z mikrobloga

W jaki sposób rozpoznać na co kot ma alergie? jakiś czas temu kotka zaczela drapac uszy i lizac sie wszedzie, zabrałem ją do weta powiedzieli ze alergia i zebym spróbował karmy monobiałkowej zeby zobaczyc na co uczulony kot, dawałem jej z kurczaka, lososia, indyka, wołowina, konina. I nic, nie pomoglo, caly czas drapie i podrażnia sobie uszy. Co moge z tym jeszcze zrobić bo już sam nie mam pojęcia..
#kot #weterynaria
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidi1: nie miała jej wyleczyc, po wizycie u weta dostala masc do uszu i jakies tabletki i miałem jej podawać karme monobiałkowa zeby zobaczyc, który składnik ją uczula zeby go wyeliminować ale sprawdziłem już kilka rodzajów karm monobiałkowych i caly czas jest to samo.
  • Odpowiedz
@artiom143: Co to była za karma? W składzie było jedno źródło białka czy monobialkowa była tylko z nazwy? Przez ile czasu kot jadł daną karmę?
Mój kot nie ma alergii tylko na Mac’s mono jagnięcina i Gussto dzik. Oczywiście jest to karma mokra. Trzeba było stosować jeden rodzaj karmy minimum 3 miesiące żeby objawy alergii ustąpiły. Wołowina, indyk i łosoś to potencjalne źródła alergii.
  • Odpowiedz
@artiom143: No to masz odpowiedź, zdecydowanie za krótko. Kup karmę z jakimś najmniej uczulającym białkiem czyli właśnie konina/jagnięcina/dziczyzna i dawaj ją kotu przez min. 2 miesiące a najlepiej 3. Tylko sprawdz skład żeby nie było tam zbóż i innych rodzajów białka.
  • Odpowiedz
@artiom143: Ile karmiłeś jedna karma? Conajmniej przez miesiąc ma być na danej karma a najlepiej 3msc. Brak przysmaków i innych rzeczy w tym czasie.
Zrobić badania krwi, moczu i kalu i usg brzucha kota.

Ja mam ten sam przypadek ale skończylo się dwa razy na kroplowkach i wymiotach zagrażające życiu kota. Podejrzenie IBD lub nowotworu… na razie bez efektów zmian karmy i leczenia. Zostanie mi jeszcze barf. Obecnie jestem na
  • Odpowiedz
W jaki sposób rozpoznać na co kot ma alergie?


@artiom143:
1. Zmienić weta na takiego, który Ci wyczerpująco odpowie na to pytanie.
2. Uzbroić się w cierpliwość.
3. Eliminować po kolei wszystkie potencjalne przyczyny. Zacznij od... porządnego i REGULARNEGO odrobaczania i
  • Odpowiedz