Wpis z mikrobloga

  • 14
1029 + 1 = 1030

Tytuł: Niewidzialny człowiek
Autor: Herbert George Wells
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788365499790
Tłumacz: Eugenia Żmijewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo CM
Liczba stron: 154
Do pewnej gospody w Anglii przychodzi człowiek z obandażowaną całą głową, z czerwonym nosem i w ciemnych okularach. Wynajmuje pokój bezterminowo. Właściciele gospody przypuszczają, że gość jest bardzo mocno poparzony, ten jednak nie odpowiada na próby poruszenia tego tematu. W swoim pokoju trzyma przedziwne mikstury.


Niby to jest klasyka literatury science-fiction, ale są tu też elementy komedii czy horroru. I tak, może książka się nie najlepiej zestarzała, ale dobrze się ja czyta. Ma jednak wadę, którą posiada większość dzieł autora - świetnie się zaczyna, intryguje, by za chwilę rozczarować zakończeniem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
rassvet - 1029 + 1 = 1030

Tytuł: Niewidzialny człowiek
Autor: Herbert George Wells
G...

źródło: comment_16476016168qd5x7BdUm0HJXfx0HCztv.jpg

Pobierz
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Więcej niż człowiek (Theodore Sturgeon)
2\. Rój Hellstroma (Frank Herbert)
3\. Rekursja (Blake Crouch) - najnowsza recenzja usera Zaff
@rassvet: w ogóle U Wellsa te zakończenia są od czapy. Przeczytałem poza pierwszymi ludźmi na księżycu wszystko znane jego, i zakończenia z a każdym razem były bez większego pomysłu. Ale i tak bardzo lubię sposób narracji u niego, wyjątkowa.
@venomik: Kurde, a mi się właśnie ta końcówka w Pierwszych ludziach na księżycu podobała. Może nie tyle w kwestii wykonania, bo to rzeczywiście było po łebkach. Ale sam pomysł na nią był lepszy niż na całą pozostałą część.
@rassvet To jest powód, dla którego nie sięgam zbyt często po Wellsa. Zawsze mam pewność, że skopie świetny pomysł i będę zawiedziony tym co czytam.