Wpis z mikrobloga

Witam szanowne grono. Proszę o poradę jak odnieść się do wyroku w sprawie nie posiadania maseczki na twarzy na terenie galerii. Nie przyjąłem mandatu 20zl ponieważ sam chciałem przekonać się czy są one unieważniane czy jest inaczej. Dostałem informację że jednak jest inaczej. Czy jest sens się odwoływać? Wiem że to wszystko widzimisię osoby wydającej wyrok i może być inaczej. Chętnie bym się odwołali i sklecił jakieś pismo, w sumie mam jakieś notatki ale ukarany 100zl ale zwalniają mnie z obowiązku? Czyli co? Winny ale nie muszę płacić? Wtf?

#covid19 #pandemia #mandat #pomocy #pytanie #poradaprawna
damien-timciack - Witam szanowne grono. Proszę o poradę jak odnieść się do wyroku w s...

źródło: comment_1647587049IkoKPt6K85XlLgUuhGGiel.jpg

Pobierz
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@damien-timciack: kisne z gościa który najpierw odmawia przyjęcia mandatu a później pyta się wykopków co robić bo zamiast 20 dostał 100. Słuchaj dalej internetowych prawników. Sądy uwalają rzadko tylko w przypadku braku formalnych błędów, chyba że sędzia jest antypis i chce komuś coś udowodnić. Pamiętaj że mogą przy odwołaniu się od wyroku jeszcze ci dowalić koszty sądowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
ale chyba prawo w takich wypadkach nie działa wstecz czy jakoś tak, no ale pasuje się odwołać

@damien-timciack: nie działa, ale tutaj będzie inny przypadek. Obwinionego zawsze należy skazywać względem przepisów dla niego korzystniejszych. Grzyby po drodze zaostrzyli karę to mają obowiązek sądzić cię wedle przepisów obowiązujących w dniu popełnienia wykroczenia. Jeżeli po drodze zlikwidują obowiązek to znowu nie ma cię za co ukarać. @djsun:
@damien-timciack: wait, to przecież niezgodne z narracją wykopu. Jak to sędzia po studiach prawniczych nie zna prawa wcale? Szybko usuń post bo wykopowe pieniacze zobaczą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ps. jak chcesz coś ugrać to sobie kup dobrego papugę co cię wyciągnie, jak cię na to nie stać to lepiej zapłać te 100 zł i zapomnij o sprawie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)