Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DarthKenobi: Też kiedyś nie umiałem się podciągać i też uparłem się że muszę się nauczyć. Próbowałem próbowałem i się w końcu nauczyłem i było coraz lepiej i lepiej. Trzeba usztywnić brzuch i nie bujać się. Jak się przełamiesz i zrobisz raz to będziesz już zwiększać ilość powtórzeń. Inna metoda to robienie negatywów czyli opuszczanie się z drążka, ale ja tak nie robiłem. Próbowałem też na maszynie na siłowni, można też wspomagać
@DarthKenobi pod drążek podkladaj krzesło, ławeczkę itp., lub coś na czym możesz oprzeć nogi i nimi się wspomagaj na początku, żeby przyzwyczaić mięśnie do nowego ruchu. Staraj się robić tak całe serie, ale tak, żeby cały czas koncentrować się na czuciu mięśni, po jakimś czasie zauważysz, że coraz mniej używasz nóg, aż na końcu będziesz mógł już samodzielnie robić bez wspomagania. Wtedy już z górki zostaje samo podciąganie z własnym ciężarem ciała
@ricardo_kaka: masz kilka opcji:
1. zacznij od negatywów (podskakujesz do drążka, przytrzymujesz na górze i opuszczasz na dół, im wolniej tym lepiej),
2. podstawowej krzesło i opierasz na nim nogi dla odciążenia
3. Używasz gum (zaczepiona na drążek, wkładasz do niej nogi i pomaga Ci się podnieść)
4. Zacznij ćwiczenia od wyciągu górnego, dokładaj z sesji na sesję ciężaru aż będziesz w stanie zrobić samodzielnie pierwsze podciągnięcie

Pamiętaj o prawidłowej technice,
@iamdoctor: ogólnie to robienie pleców a podciąganie to wbrew pozorom trochę dwie inne rzeczy, można targać #!$%@? wie ile na wyciągach i wiosłach a dalej się słabo podciągać, warto to robić chociażby dla ogólnej sprawności fizycznej, tak jak można zrobić nogi bez przysiadów ale przysiady warto robić z innych względów, prozdrowotnych

@DarthKenobi: najprościej zacząć od jakichś regresji podciągania, na youtubie będziesz miał tego masę

tylko jeszcze pytanie czy ogólnie rozumiesz
Pamiętaj żeby od początku robić pełen zakres ruchu i poprawnie technicznie bo jak widzę sebkow co robią bardziej nogami niż plecami te podciągnięcia jeszcze podnosząc się z 10cm to aż żal mi się robi. Ale wiadomo lepiej 10 takich niż 5 zgodnie z technika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DarthKenobi Nie jestem żadnym ekspertem jeśli chodzi o ćwiczenia, bo nigdy nic nie trenowałem. Aczkolwiek z doświadczenia gry na gitarze mogę ci powiedzieć, że najważniejsza jest determinacja i regularność. Zwyczajnie musisz próbować tak długo aż się uda. Każdy jest inny, jeden opanuje coś niemal od razu, a drugi się będzie męczyć miesiącami. Często nie ma drogi na skróty, a różne filmiki na YT próbujące ci wmówić, że jest inaczej zazwyczaj próbują ci