Wpis z mikrobloga

@RozowaSkarpetka: @polbanda:

Dlatego ja jestem zdania, że losowanie powinno uwzględniać zadeklarowaną kwotę, czyli osoba, która chce wydać 20 zł robi prezent osobie, która też chce wydać 20 zł i dostaje prezent od kogoś, kto chce wydać też 20 zł itd. Tylko wtedy musiałyby być osobne losowania wśród grup osób, które zadeklarowały 10, 20, 30, 40, 50 zł. Ale przynajmniej by było sprawiedliwie, bo każdy dostałby prezent o podobnej
  • Odpowiedz
@RRybak: Przecież będzie niespodzianka, będziesz wiedział, że losowanie jest wśród osób, które zadeklarowały podobną kwotę, ale nie będziesz wiedział, co dostaniesz.

@RozowaSkarpetka: Łapię, łapię, ale to tak à propos ogólnej kwestii "więcej-mniej" dotyczącej wykopoczty się wypowiedziałam. A lubemu zrób dziką awanturę :D
  • Odpowiedz
@jnscarlet: Przecież w FAQ jest jak byk napisane, że przesyłka powinna oscylować w granicach 20-30zł + koszty przesyłki. Jeżeli ktoś robi o wiele droższą paczkę to już jest uprzejmość ze strony tej osoby i nie powinien taki ktoś oczekiwać tego, że ktoś też mocno nagnie budżet.
  • Odpowiedz
@wywu: Właśnie o to mi chodzi, że powinno się deklarować jakąś kwotę w czasie zapisów i robić losowania wśród osób, które zadeklarowały podobną kwotę.
  • Odpowiedz
@jnscarlet: niekoniecznie, nie zawsze wiesz od razu ile wydasz. Ja tez wiedziałam że prezent jest w okolicy 20-30 zł, ale jak już dostałam nick osoby która wylosowałam, poszłam do sklepu i stwierdziłam, że mam pomysł na prezent, który moze okazać się trochę droższy, i co wtedy? Takich rzeczy nie przewidzisz. A wykopoczta nie ejst po to, aby rozliczać się co do grosza. Są osoby, które dostaną więcej, są osoby, które
  • Odpowiedz