Wpis z mikrobloga

#makroekonomia #bankicentralne #studbaza #ekonomia #pracadyplomowa

Co myślicie o takich tematach/zakresach tematycznych na prace licencjacką z ekonomii?

-Banki centralne, a kryzys/koniunktura- czy coś takiego. Omówiłbym monetaryzm, keynesizm i obniżanie stóp w wybranych okresach w wybranych państwach i ich wpływ na zwalczanie kryzysu, zmianę koniunktury.

-"Rynkowy mechanizm cenowy w ujęciu F.A.Hayeka(bądź ogólnie ASE)

-Cud gospodarczy Niemiec po IIWŚ- omówiłbym rozwiązania ekonomiczne rządu Adenauera, Erharda, oraz ogólnie wpływ planu Marshalla

Bądź coś mniej makro:

-Wpływ małych, średnich przedsiębiorstw na konkurencyjność cenową w regionie, na wzrost zatrudnienia, ogólny wzrost gospodarczy kraj

Bądź jeszcze analiza jakiegoś ciekawego rynku, z bogatą bibliografią na ten temat.

Czy może coś jeszcze innego? To tylko pierwsze myśli, jakie mi do głowy przyszły. Jutro mam wybierać promotora więc chciałbym mieć jakieś małe pojęcie, na jaki temat w ogóle to pisać.
  • 7
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: Zastanów się do czego będziesz miał wystarczająco materiałów i danych, to po pierwsze. Po drugie nie wiem co Ci poradzić, sama teraz piszę projekt o wpływie polityki fiskalnej na PKB i nie mogę przebrnąć przez początek tego projektu. Właśnie przy szukaniu danych musiałam się zdrzemnąć 2 godziny, #!$%@?... Byle pierwsze 5 stron pyknęło i byle żebym dobre dane znalazła...
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: mówiłeś, że kręci Cie mikra, to weź coś z tego. Znajomi zwykle wybierali przedsiębiorstwo, zdobywali jego papióry i analizowali je pod wybranym kątem lub robili jakieś śmieszkowe ankiety.
  • Odpowiedz
@tusiatko: no początki są najgorsze, ale za to potem leci

@fir3fly: niby kręci, ale co do pracy to nie jestem przekonany: katedra mirko to stare, wredne raszple, a pewnie musiałbym wziąć stamtąd jakąś promotorkę ;_;. Póki co wydaje mi się, że z makro będzie łatwiej bo stawiam tezy, dane mam podane na tacy, interpretuje je i hur dur pan bachelor z piontke na dyplomie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: nie musisz chyba wybierać promotora z katedry odpowiadającej stricte Twojemu tematowi. Większość z nich i tak nie ogrnia, o czym piszą ich podopieczni. Najgorzej wybrać gadzinę, kt będzie kazać co tydzień przygotowywać referaty z dupy.
  • Odpowiedz