Wpis z mikrobloga

@Lukasz709: @picasssss1: @Gawol_1: @KarmazynowyAstrofizyk jestem podobnego zdania, że rozgrywany jest 1Q 2022, który dobiega końca i 2Q 2022 który przy aktualnych poziomach cen może również pozytywnie zaskoczyć. 4Q 2021 pięknie się obronił wynikiem i pobudził fantazję inwestorów. Co będzie na dniach? Czy GRUBY zechce zrealizować zyski i strzepać leszcza, odkupić taniej w okolicach 62? Chciałbym wierzyć, że nie dojdzie do tego senariusza.
@Gawol_1: może Gruby już wie, że 1Q 2022 to będzie petardą i uśredniał w górę? A #!$%@? wie, sam nie wiem czy nei wycofam się z papieru za chwilę bo 10k juz zaczyna kusić żeby zrealizować. Biorąc pod uwagę na rynku surowców to na JSW może bujać jak sam #!$%@? a moje serce już coraz słabsze jak niezrealizowany zysk w ciągu dnia zmienia się o 5-6k. Świeżak jestem i kusi coraz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@czasnawykopki: Patrząc wstecz może i tak, ale Bumech jest teraz nieco inną spółką niż rok czy kilka lat temu. Kopalnia pchnęła ich na inny poziom.
@KarmazynowyAstrofizyk: Wiem, że jest to węgiel energetyczny, ale on również bardzo mocno urósł, zmiany w polityce UE są również wodą na młyn. Dodatkowo na korzyść działa fakt sprzedawania po cenach rynkowych. Samo planowane wydobycia 1.8 mln ton w 2022 patrząc po cenach nawet zawyżając koszty
@Gawol_1:

niektórzy analitycy nie odróżniają wegla energetycznego od koksującego.


No niestety i to jest tragedia, a nie analiza, chociaż ostatnio wydało mi się to celowe, kiedy taki stooq czy mBank zaniżali cenę docelową, radzili sprzedać, w analizie brali pod uwagę spadki na węglu energetycznym, a zaraz po wynikach zmienili rekomendacje na kupuj, ale po podbitce.

Jsw ma też znacząco zwiększyć wydobycie, w kwietniu startuje wydobycie z pierwszej sciany w nowej kopalni