Wpis z mikrobloga

Znacie gdzieś w okolicach #katowice #sosnowiec #dabrowagornicza szkole jazdy/instruktora, który mówi po ukraińsku? Znajomy Ukrainiec chce wykupić kilka h. Ma prawo jazdy ale nie jeździł tak dawno, ze wszystko już prawie zapomniał. Ja go trochę uczyłem na jakimś parkingu, ale instruktor na pewno zrobi to lepiej i bezpieczniej. Ogólnie mówi w miarę ok po polsku, ale lepiej byłoby w ojczystym języku.
#pytanie #prawojazdy #motoryzacja #samochody
  • 12
@Tonari_Totoro: I nie można zdjąć tego znaczka "L" i po prostu jeździć sobie tym samochodem, ale razem z instruktorem? :(

A co jeśli chciałbym wykupić parę h na motocyklu 125 ccm, bo nigdy nim nie jeździłem. A przecież mam uprawnienia. Idiotyczne prawo.
@DywanTv: Oczywiście, że może zdjąć "L" i jeździć z typem. Sporo szkół jazdy oferuje doszkalanie dla osób z prawkiem, zwyczajnie ściągają "L" i nie ma z tym większego problemu, a podczas kontroli przecież jadą sobie we 2, co nie jest zabronione. Pisz na Maila do różnych szkół jazdy, dzwoń i pytaj się o instruktora, który zna ukrainski.
@Felix_Camora: doszkalające przed egzaminem nie dla tych posiadających już prawo jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Oficjalnie są nielegalne, ubezpieczyciel wtedy nie odpowiada za szkodę tylko kierowca. Więc w wypadku gdyby ktoś przejechał dziecko na pasach kierujący płaci do końca życia za siebie na podstawie przepisów bo ubezpieczalnia się wypnie a UFG wytoczy proces sądowy względem kierującego z żądaniem regresu który wygra bez problemu.