Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@trumnaiurna: Często widzę ten tekst powtarzany przez ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. Jeśli wyjeżdżam gdzieś wykorzystywać nieuczciwie inny kraj to ma być jednoznaczne ze chciałbym żeby mój był tak samo wykorzystywany? Co to za logika? Nie odnosze się do tematu tylko do braku logiki.
@Polityq:
Czekaj, Ukraińcy, którym spalił się dom, bo spadła na niego bomba, uciekający z kraju ogarniętego wojną WYJEŻDZAJĄ DOBROWOLNIE DO POLSKI WYKORZYSTYWAĆ NIEUCZCIWIE POLSKĘ, bo setki tysięcy Polaków w odruchu dobrego serca kupuje im jedzenie, wodę, ubrania, środki pierwszej potrzeby, daje im za darmo dach nad głową, do tego rząd (dyskusyjnie) daje im dostęp do zasiłków?

Jak można porównać Polaków wyjeżdzających dobrowolnie w celach zarobkowych na zachód Europy do Ukraińców uciekających
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@trumnaiurna: sam tak porównales. Mi w ogóle nie chodzi o tych Ukraińców i zasadność pomocy itd. Tylko o wytykanie braku konsekwencji w myśleniu na zasadzie, że skoro ktoś gdzieś wyjechał do Angli to musi być zwolennikiem wpuszczania imigrantów do Polski. Jeśli wyjechał do Angli może uważać że jego obecność tam jest dobra dla niego a szkodliwa dla Angli. Troszczyć się o swój kraj i nie chcieć dopuścić do szkodliwej obecności imigrantów
@Polityq:
Porównałem, bo jak Halyna z Januszem byli w UK w celach zarobkowych i była możliwośc pobierania świadczeń, to choć było to niemoralne, to je brali i wysyłali do Polski, ale jak w Polsce jest możliwośc pobierania świadczeń przez osoby uciekające przed wojną, to Halyna z Januszem już mają z tym problem.