Wpis z mikrobloga

Mirki, tyle na rynku rzeczy i opinii, że sam już nie wiem. Zastanawiam się nad zmianą mojego wysłużonego giant talona z 2014.

Moje pierwsze myśli to Trek Roscoe 8 z 2021.

Tylko nie wiem, czy to nie overkill dla terenów, po których jeżdżę, czyli leśne ścieżki z mini zjazdami (wschodnie tereny Warszawy, Otwock i okolice.

Przeznaczenie to rekreacyjne przejazdy, żeby sobie z jakiejś górki szybciej zjechać, ale i popedałować kilka kmów po lesie. Doradzicie na co zwrócić uwagę? :)
#mtb #rower #rowery #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bziuuumor: Faktycznie ten Trek jakiś dziwny. QR na booscie z tyłu, sztywna oś z przodu, koła 27.5', dość ciężki jak na hard taila. Faktycznie chyba bym się rozglądał za czymś z decathlonu.
  • Odpowiedz
koła 27.5', dość ciężki jak na hard taila.


@WujekZenek: 27,5+. Te koła mają średnicę jak 29, to konkretny balon i niby rower do cięższych zastosowań niż hardtail XC. Dla tego dali QRa (°°
  • Odpowiedz
@dran2: Tak wiem. Ale moja żona jeździ Trek Fuel EX5 2018, gdzie też są koła 27,5"+, też jest balon 2,80" i jeszcze przednia przerzutka (też waży) i jest sztywna oś z tyłu i jest full i są ciężkie koła i całość waży katalogowo 300g więcej niż ten Roscoe. Dla mnie jedyną zaletą tego Roscoe jest to, że po prostu jest :) Rower ten to raczej dla świadomego kolarza. Z rowerami
  • Odpowiedz
@Kiv @dran2 @WujekZenek Jakiś mam wewnętrzny zgrzyt przy kupowaniu roweru z decathlonu. Kojarzy mi się z chińszczyzną. Może źle mi się kojarzy?

Rozważam jeszcze Cube attention SL i Cube reaction pro. Trochę mniej czołgowe (w porównaniu do roscoe). Dalej QR, ale chyba mi to nie przeszkadza. Nie jestem jakimś wytrawnym jeźdzcem.

Rozumiem, że najlepiej koła 29''?

I czy do lekkiego popedałowania nie lepiej byłoby mieć dwa blaty, jak
  • Odpowiedz
I czy do lekkiego popedałowania nie lepiej byłoby mieć dwa blaty


@bziuuumor: Nie. Na płaskim jak patelnia Mazowszu jeden blat przy dzisiejszych kasetach to aż nadto a pozbywasz się linek i brudu. W górach mało kto dziś narzeka na brak drugiego blatu.

Dalej QR, ale chyba mi to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bziuuumor: w deca masz dożywotnią gwarancję na mostek, ramę i kierownicę, po 2latach jestem fest zadowolony z roweru, a serwis też możesz robić u nich
  • Odpowiedz
@bziuuumor: Tak. Najlepiej koła 29". Co do ilości dwóch blatów z przodu to zdania są podzielone. Ja osobiście wolę 1 blat z przodu w konfiguracji 1x12. I nic mi nie brakuje. Jak nie mam nogi żeby podjechać na blacie z tyłu, to znaczy, że jest stromo. Moja żona woli 2x10 w MTB i 2x11 w gravelu. Wielu osobom wystarcza 1x10, bo przy odpowiednio małej zębatce z przodu można bez problemu
  • Odpowiedz
@bziuuumor: Generalnie to dwa porównywalne modele. Z tego co widzę to te same widelce i hamulce. W cubie przyzwoity napęd shimano, w treku podstawowa 1x12 SRAM SX Eagle. Szczególnie łańcuch SX Eagle ma opinię dość szybko zużywającego się - osobiście jeździłem na GX Eaglu i faktycznie szybko się rozciągnął (tylko ja jestem sporo >100kg). Zamieniłem na KMC i problem się rozwiązał. Jak masz możliwość to przymierz tyłek do obydwu i
  • Odpowiedz
@bziuuumor: Jeszcze jedno: jeżeli nie jeździłeś jeszcze na napędach 1x12 to pamiętaj, że napędy 1x12 wymagają o wiele więcej uwagi w postaci czyszczenia i smarowania w stosunku do starych 2x9, 3x8 itp. Po prostu łańcuchy do napędów x12 są delikatniejsze i zaniedbanie w utrzymaniu ich sprawności powoduje w dłuższej perspektywie zazwyczaj konieczność wymiany: łańcucha, zębatki przedniej i kasety, co w obecnym czasie może być bardzo drogie. Mi się udało zamęczyć
  • Odpowiedz
@WujekZenek: Bardzo Ci dziękuję za rzeczowe porównanie i uwagi co do 1x12. Chyba teraz trudno znaleźć rower MTB na lepszych częściach bez 1x12. Może celowe, żeby szybciej wymieniać, zgodnie z tym co napisałeś?

Treka mam jedno miejsce, gdzie jest mój rozmiar, ale, może trochę paranoicznie, nie wrzucałem, bo ostatnio w sklepie mnie przestrzegli, że szybko schodzą.

Dzięki!
  • Odpowiedz