Wpis z mikrobloga

Mireczki to duża społeczność, więc zapytam a może ktoś się pochwali i opowie co nieco.
Mam dom typu prlowska kostka, Piwnica, parter, piętro, poddasze, klatka schodowa jak w bloku itd - wiecie o co chodzi.

Czy mamy tu jakiegoś mireczka kto się podejmował unowocześnienia takiego domu i by się chciał pochwalić osiągniętym rezultatem + może kosztami? Albo ma jakieś fajne linki do yt, pinteresta czy innych co by mnie natchnać.

Ten dom co go mam jest wybudowany w bardzo fajnym miejscu i szkoda mi go sprzedać i budować się gdzie indziej, ale warto zawsze posłuchać różnych opinii :)

#budujzwykopem #remontujzwykopem
#budownictwo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten dom co go mam jest wybudowany w bardzo fajnym miejscu i szkoda mi go sprzedać i budować się gdzie indziej, ale warto zawsze posłuchać różnych opinii :)


@ozzi91: nie ma sensu pakować kasy w wygląd domu ponieważ po kilku latach i tak Ci się znudzi. Lepiej te pieniądze zainwestuj w co innego. Sens remontu to kwestia dyskusyjna, zależnie co jest do zrobienia. Czasami taniej zburzyć i postawić na nowo
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: po co ta agresja, wszystkie te linki co wkleiłeś to widziałem. W sumie to wyrąbane mam w wygląd zewnętrzny bo to kwestia gustu tylko, stąd pytanie o info co ktoś może to już przeszedł

@ATAT-2: stan oceniam na bardzo dobry w sumie no ale nie uniknę na bank przeróbki całego ogrzewania + prcuia np ścian pod nową elektrykę.

@ksiak: tak samo uważam, jedyne co to
  • Odpowiedz
bo w moim domu i pokoje przechodnie i masę pokoi klitek, masę kominów, zapewne problemy z wyburzaniem ścian bo trzeba by belki wstawiać,


@ozzi91: dość dziwne ponieważ te kostki zazwyczaj leciały z jednego projektu i tylko się wymiarami różniły. Duża ilość kominów to nie jest duży problem, można to czasami wykorzystać do przeciągnięcia elektryki, wpięcia wylotu rekuperacji itp itd. Ale trochę miejsca zajmuje to fakt. Możesz jeszcze rozważyć tylko częściowe
  • Odpowiedz
widocznie mój dziadek planował dużo dzieci i dużo pokoi niepotrzebnych narobił :D


@ozzi91: nie wiem, może nawet było tak, że w różnych rejonach kraju różne wersje projektu chodziły. To by nie było głupie nawet.
  • Odpowiedz
@ozzi91: Właśnie ruszam z takim tematem, jestem na etapie projektu przebudowy połówki bliźniaka-kostki, za kilka tygodni powinienem mieć kosztorys pierwszego etapu prac. Generalnie tanio nie będzie, ale trzymam ten dom ze względu na lokalizację. Jak coś to PW :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ozzi91: sprzedałem taki dom. Gość wybił ścianę jedna i zrobił sobie cały dół otwarty. Z kuchni idziesz do dużego pokoju który składał z 2. Dla mnie fajna opcja bo kupił to w miarę tanio plus wsadził relatywnie niedużo. Tylko był dobrze wybudowany. Okna, dach, ocieplenie piec i wykończeniowa
  • Odpowiedz