Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie dotyczące wentylacji na poddaszu. Z dachu wyprowadzona jest karbowana rura zakończona tak jak na zdjęciu. Z rur wentylacyjnych białych PCV w sklepach widziałem tylko fi100 albo fi120. Domyślam się nie na tym dziale szukałem.
Jaką rurę powinienem użyć, żeby się podłączyć do obecnej?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 14
@Ludzik90: Właśnie fi100 jest za małe a fi125 za duże. Muszę założyć trójnik, jedno zakończenie kratką, drugie pociągnąć jakaś rurą dwa metry dalej i tam tez kratkę zrobić.
@xzseba: a jesli to rozprowadzasz w dwie strony, to trojnik daj jak gdzies dalej w jedna strone to kolano. Jak gdzies blisko to na flexie i anemostat jesli bedzie to zabudowane. Pytanie co ty dalej z tym robisz albo co masz na projekcie jesli taki istnieje?
@Ludzik90: Odebrałem mieszkanie od developera i to wyjście wentylacji jest jednym pomieszczeniu a musze doprowadzić do drugiego gdzie będzie łazienka.
@S_____: Łącznik mogę zrobić z przyciętej rury? Bo szczerze mówiąc przykładałem tylko kratkę wentylacyjną oraz kolano oba na fi100 i było za małe ale nie pomyślałem, że to można z dwóch stron rurą połączyć.
@xzseba: to ty mieszkanie na poddaszu kupiles? O losie...
No nic to, to pewnie bedzie przy suficie szlo, wiec daj tam kolano i i rura idz do lazienki. Ale to dziwne bo piony powinienes miec gotowe.

Jak rure przetniesz to nie bedziesz mial az takiej szczelnosci i bedzie ci lewe powietrze brac. Niemozliwe zeby nypel byl za maly, musisz troche pokombinowac, chyba ze ci qlasnie nypel zostawili ale to raczej watpie
@Ludzik90: mieszkanie dwu poziomowe i na górze właśnie sam muszę dużo zrobić.

Jeśli nypel ma takie zakończenie jak kratka wentylacyjna do fi100 albo kolanko fi100 to chyba właśnie muszę rurę podciąć i jakoś ją zabezpieczyć, żeby szczelna była.