Wpis z mikrobloga

Cena dolara 08.03.2022 : 4,57
Cena baryłki ropy 08.03.2022: 132 USD
Cena baryłki w PLN 08.03.2022: 603 PLN

Cena dolara dzisiaj: 4,32
Cena baryłki ropy dzisiaj: 101,3 USD
Cena baryłki w PLN dzisiaj: 437 PLN

W ciągu tygodnia cena baryłki ropy w PLN spadła o 27,5 %
Zakładając, że cena surowca stanowi około połowę całkowitej ceny paliwa na stacji, to ceny powinny spaść o ok 13-14 % w stosunku do cen z dnia 8- go marca. Czyli w sumie o około złotówkę w przypadku ON lub niecałą złotówkę w przypadku PB95.
Czy tyle spadło? Ha ha ano spadło, ale o kilka groszy.
Pewnie zapasy drogiego paliwa zalegają w magicznych magazynach.
Dlaczego magicznych? No, bo jakoś taniego paliwa nigdy tam nie ma na więcej niż 1dzień.

Heh przy tych cenach to Wateusz wyciąga podobne ilości kasy z VAT-u obniżonego niż przy cenach 4 zł/litr i pełnym opodatkowaniu.

Swoją drogą jak ktoś zna stronkę gdzie jest podana historyczna cena baryłki, ale podana w złotówkach (czyli cena baryłki w $$$ pomnożona przez kurs USD/PLN z danego dnia) to chętnie bym sprawdził ile wynosiła cena na stacjach, podczas, gdy baryłka w złotówkach kosztowała 437 PLN. Oczywiście wezmę pod uwagę obniżony VAT i do obecnej ceny doliczę kilkadziesiąt groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) , aby sprawiedliwe było porównanie do ceny historycznej.

#ropa #benzyna #dolar #wojna #ukraina #gospodarka
  • 18
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Dlatego mnie śmieszyło jak to Obajtek w wywiadzie twierdził, że przecież jak ceny spadają to nie czekają, aż im zejdzie to paliwo tylko obniżają od razu :).

Dobrze, że już wycofali te reklamy o obniżaniu cen paliw :) Bo w ostatnich dniach to strasznie denerwowały.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: kiedyś mieszkałem w Nowym Jorku i tam faktycznie było tak że jak cena baryłki rosła to i cena paliw na stacji rosła. Jak cena baryłki spadała to adekwatnie do tego spadała cena paliw na stacjach.
W Polsce tego nie uwidzisz.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: kiedyś mieszkałem w Nowym Jorku i tam faktycznie było tak że jak cena baryłki rosła to i cena paliw na stacji rosła. Jak cena baryłki spadała to adekwatnie do tego spadała cena paliw na stacjach.

W Polsce tego nie uwidzisz.


@Psychol7: i to jest uczciwe podejście do biznesu. No, ale tam nie maja 0rlenu i innych Obajtków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Micho_master: nie, nie wierzę, ale jak będzie w 30k zgłoszeń to może coś będą musieli zrobic? #!$%@? nie wiem. Chcialabym miec jeszcze jakieś nadzieję na normalne życie w tym kraju
  • Odpowiedz