Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które znają więcej niż dwa języki obce.

Czy wam też tak czasem ciężko przełączyć się z jednego języka na drugi? Znam dobrze angielski, potrafię dogadać się po niemiecku i rosyjsku. Jednak, gdy rozmawiam po niemiecku, a potem mam się przełączyć na rosyjski to przez 30 sekund nie potrafię powiedzieć słowa w żadnym języku. Podobnie z przełączaniem się z rosyjskiego na niemiecki. Z angielskiego na pozostałe języki jest mi prościej, ale zwiechę też mam. Może to po prostu zależy od stopnia znajomości?

#jezykiobce #angielski #niemiecki #rosyjski
  • 5
@problemat: @goferek: @EissIckedouw: To nie znaczy, że zawsze tak mam, ale ostatnio rozmawiałem z Ukrainkami, przez jakieś 10 minut i musiałem potem powiedzieć coś po niemiecku. I serio, mój umysł nie był w stanie tego przetworzyć. Podobnego zjawiska doświadczyłem w Niemczech, gdzie Niemka mi zaproponowała, byśmy rozmawiali po angielsku. I nie dawałem rady przez pewien czas.
@dombol: Znam tylko trochę angielski i polski. Jak chodziłem do szkoły to część klasy miała bezpośrednio przed angielskim niemiecki i potrafili nieświadomie wplatać słowa po niemiecku.