Wpis z mikrobloga

"Niedzielski wyjaśnił, że pieniądze przeznaczone na leczenie uchodźców z Ukrainy nie będą pochodzić ze składek zdrowotnych Polaków. - To będą dodatkowe środki z budżetu państwa i to jest decyzja premiera Morawieckiego - zaznaczył."

Uff uspokoił mnie, że to nie pójdzie z moich pieniędzy tylko z budżetu państwa.. Nosz kur&^%
#koronawirus #ukraina #wojna #zdrowie
  • 53
  • Odpowiedz
@Ferocio: @van_der_bike: Budżet NFZ to są składki plus dotacja z budżetu państwa. Skłądki NFZ nie idą do budżetu państwa, tylko do NFZ, nie jest to ten sam budżet. Budżet państwa to wiadomo ogół dochodów, łącznie z podatkami, licencjami, dotacjami. Premier mówi, że coś bęzie brane z tej puli a nie z tamtej puli (główny wniosek- nie będzie żadnych zmian z NFZ i żadne procedury w NFZ się nie
  • Odpowiedz
@Nie-mam: Kolega szanowny wydawac sie moze, iz mojego skrotu myslowego nie do konca swiadom jest, wiec uproszcze. Wszystko jest z naszych pieniedzy, wiec nazwa podatku z ktorego sa sciagane nie ma zadnego znaczenia, bo i tak my placimy czy tam NFZ czy budzet panstwa kaczynskich.
  • Odpowiedz
@razorn3: gdy zawaliły kadry w pracy mojego ojca gdzie miałam prawo być ubezpieczona, bo kontynuowałam naukę, jednak jedna baba od niego z biura nie zgłosiła mnie do NFZtu to ich to potem nie obchodziło gdy nagle trafiłam do szpitala, po roku dostałam słony rachunek od którego się odwoływałam milion razy z rzeczowymi dowodami, a po dwóch latach męczenia się z urzędnikami, skończyło się na tym, że musiałam to zapłacić, kogo
  • Odpowiedz
Uff uspokoił mnie, że to nie pójdzie z moich pieniędzy tylko z budżetu państwa.. Nosz kur&^%


@van_der_bike: wszystko pójdzie z Twoich pieniędzy, moich pieniędzy i pewnie UE coś dorzuci jak nasze krasnale ogrodowe ładnie poproszą. Dodatkowo jeśli problem na Ukrainie nie rozwiąże się szybko to zmieni nam się w cholerę struktura zatrudnienia (i w dłuższej perspektywie demografia). Przyjechała cała masa (1,6mln) kobiet, dzieci i osób starszych. Wyjedzie kilkaset tysięcy budowlańców
vectoreast - > Uff uspokoił mnie, że to nie pójdzie z moich pieniędzy tylko z budżetu...

źródło: comment_1647286023hOVzLUF2WY7tMe0rkKrM2f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@van_der_bike: Rozumiem ,że jesteś za zamknięciem granicy z Ukrainą i odesłaniem tych wszystkich ludzi do swoich "domów"? Ewentualnie można zastosować drugą opcję czyli patrzeć jak umierają na polskich ulicach.
  • Odpowiedz
@Mariotelli: niedługo dojdzie do tego, że jakiś procent z nich będzie umierał na ulicy i to dosłownie - sądzisz, że znajdą się lokale mieszkalne dla takiej liczby uchodźców? Już teraz nie ma miejsc w dużych miastach i ich okolicach, a przy kolejnym milionie będzie bida z nędzą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LibertadParaTodos: Kolejny.. na prawdę tak trudno zrozumieć o co mi chodziło?! Czy ja napisałem „nie pomagać im niech płacą za wszystko sami”?? Pomagać, pomagać z moich podatków. Ale wychodzi minister i mówi ze to nie pójdzie z kasy Polaków tylko z budżetu państwa. Pamiętasz 70 baniek na wybory kopertowe? Każdy się rzucał jakie to marnotrawstwo/wał itd. Idąc ta logika to niesłusznie bo to nie poszło z naszych pieniędzy tylko z
  • Odpowiedz
Ciężarne Ukrainki powinny rodzić w krzakach pod dworcem a nie w szpitalu, ukraińskie dzieciaki powinny umierać na byle zapalenie płuc. A jak sobie jakiś Uchodźca nogę złamie to niech kuśtyka do znachora.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: to im za sponsoruj nie sztuka być darczyńcą cudzymi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@Mariotelli: ale jakoś nie pała chęcia do pomocy ta UE i nie liczę aby coś w tej kwestii uległo zmianie, a na pewno nie będzie to pomoc wystarczająca. Niemcy już teraz stawiają opór w kwestii relokacji uchodźców na ich teren, więc jak sądzisz, komu ostatecznie podrzucą tego gorącego kartofelka?
  • Odpowiedz