Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś nowego #monitor do kupienia w przedziale 1000 - 1500zł.

Jakie parametry powinienem brać pod uwagę przy jego wyborze jeśli będzie używany głównie do pracy z tekstem oraz #programowanie ?
Myślę o czymś co ma przynajmniej 27 cali i rozdzielczość 1440p

Widzę, że większość monitorów w tym przedziale posiada 144 Hz, ale czy przy takich wymaganiach faktycznie tyle potrzebuję, czy może nawet nie zauważę różnicy w porównaniu do 60 Hz?
Czy przy monitorze 27 cali 1440p będzie w porządku czy raczej szukać czegoś 4k?

Na oku mam poniższe, ale w sumie nie wiem co powinienem brać szczególnie pod uwagę żeby oczy się nie męczyły przy wielogodzinnej pracy w tekstem?

LG 27UL500W 4k
Acer Nitro VG280KBMIIPX 4k
LG 27UP600-W 4K
Samsung C27G55TQWR 1440p
Acer Nitro VG270Ubmiipx 1440p
Acer Nitro VG271USbmiipx 1440p

#monitory #sprzetkomputerowy #komputery
  • 14
Widzę, że większość monitorów w tym przedziale posiada 144 Hz, ale czy przy takich wymaganiach faktycznie tyle potrzebuję, czy może nawet nie zauważę różnicy w porównaniu do 60 Hz?


@ArcadiusK: #niepopularnaopinia - nie potrzebujesz. Ale jak raz spróbujesz, to nie będziesz już chciał pracować na 60Hz. Tą płynność ekranu widać podczas pracy, nawet przy głupim machaniu kursorem. Nie jest to must have i zawsze wybieram większy/o lepszej rozdzielczości panel niż szybszy,
Widzę, że większość monitorów w tym przedziale posiada 144 Hz, ale czy przy takich wymaganiach faktycznie tyle potrzebuję, czy może nawet nie zauważę różnicy w porównaniu do 60 Hz?


@ArcadiusK: ile ludzi o to spytasz, tyle dostaniesz opinii. Mam podłączony 144hz jako główny monitor i 60hz jako drugi. W grach oczywiście różnica jest zdecydowanie zauważalna, ale przy codziennym używaniu, płynność gier to jedyna wizualna różnica jaką zauważam. Oczywiście, gdy zrobisz test
@ArcadiusK jak do pracy i tekstu to częstotliwość odświeżenia możesz olać całkiem
Rozdzielczość dla mnie była ważna bo chciałem mieć dużą powierzchnię roboczą, najpierw myślałam o dwóch Full HD obok siebie ale postanowiłem zaryzykować z ultrawide. Kupiłem MSI Optix MAG342CQRV, 32 cale i 3440x1440 i jestem mega zadowolony. Gamingowy niby, ale to był po prostu najtańszy dostępny zakrzywiany ultrawide w moim budżecie
@ArcadiusK choć pisząc rozdzielczość to mocno uprościłem no bo chodziło mi też o fizyczny rozmiar. Co mi po 4k na małym ekranie jak wszystko będzie mega drobne i trzeba skalować żeby czytać :)
Te cale trochę straszą ale przez to że to ultrawide to nie jest jednak aż tak duży