Wpis z mikrobloga

@teh4esz: Ja nic #!$%@? nie forsuję. Oglądam filmiki z frontu i tu się kończy moja wiedza na temat tego narodu. To prawaki się zesrały, że lewaki zaczęły mówić w Ukrainie. #!$%@? mnie co jest bardziej poprawne. "Na" ponoć brzmi protekcjonalnie dla nich. W ogóle dajcie spokój z tymi emocjami o to. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia w kwestii Ukrainy. Lepiej niech każdy wyśle im stówkę na pudełko amunicji.
jakoś wszyscy Ukraińcy, z którymi mam doczynienia mówią "na Ukrainę" a nie "w Ukrainę". To wy, politsłowniepoprawni zjeby, forsujecie na siłę nienaturalnie brzmiące wysrywy.


@teh4esz: a wszyscy Ukraińcy, których ja znam mówią "w Ukrainie" i co teraz?
@teh4esz: słowo "onucowski" też nie istnieje w języku polskim, więc mówisz niepoprawnie po polsku. A może język formuje się cały czas? Pomijając to, że srogo #!$%@? głupoty, bo najpierw w języku polskim mówiliśmy "w Ukrainie", dopiero po utracie przez nią suwerenności utarło się "na Ukrainie", jako wyraz tego, że nie jest to kraj, a jedynie region ZSRR. Albo nie masz wiedzy, albo po prostu kłamiesz (tak samo jak w przypadku tego,
@wcfilmowe słowotwórstwo (onucowski) a przeinaczanie istniejących form języka (z "na Ukrainie" do "w Ukrainie") to dwie różne kwestie. Nie wiem jak twoi wyimaginowani ukraińcy mówią, moi realni zawsze mówili "na Ukrainie" (jechali do domu, na Ukrainę). Jak już mówiłem, wymaganie od gospodarza dostosowywania się nie jest objawem kultury. Język rozwija się naturalnie, nie w formie narzucania nowomowy. Jeśli całe społeczeństwo mówi "na Ukrainie" to jeśli samoistnie nie przekształci się to w inną
@teh4esz: coraz śmieszniejszy się robisz z braku argumentów xD

słowotwórstwo (onucowski) a przeinaczanie istniejących form języka (z "na Ukrainie" do "w Ukrainie") to dwie różne kwestie.


No dwie różne kwestie, ale odpowiadające na tę samą regułę - język jest ruchomy i stale ewoluuje. "Chłopacy" i "oglądnąć" też były niepoprawnymi zwrotami, z którymi walczyli językoznawcy, a dziś ogromna część Polaków tak mówi i te słowa są wpisywane do słownika poprawnej polszczyzny.

Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matti28: jechałem dzisiaj kilka godzin autem i słuchałem RMF. No przecież #!$%@? mnie za każdym razem strzelał jak słyszałem to "w Ukrainie", a powtarzali to ciągle!
@Matti28: Raka można dostać jak ciągle pieprzą z tym w Ukrainie. Niech jeszcze dowiedzą o Słowacji, Białorusi, Litwie, Węgrach, Łowie czy Islandii.
@Matti28: Debilom nie przetłumaczysz.

Na Cyprze.
Na Węgrzech.
Na Słowacji.
Na Białorusi.
Na Seszelach.
Na Łotwie.
Na Litwie.
Na Dominikanę.

Ale "Na Ukrainie" to jest problemem, bo debile dają się robić ruskiej propagandzie. Każdy powód dobry do dzielenia ludzi, a, że ruskie opłacają niszczenie języka (marksizm kulturowy) i lewactwo jest w tej materii obcykanie -> żeby wspomnieć tylko idiotyczne feminatywy (np. prezydentka, premierka, skakajka, gościni, rabusia) to i taka pierdoła, z
Ukraińcy piszą wiersze, teksty publicystyczne i nawołują otwarcie do zaprzestania używania "na" w odniesieniu do ich kraju. Powtarzam, prawdopodobnie nie znasz żadnego Ukraińca i użyłeś tego argumentu wyłącznie by jakikolwiek mieć, ale nawet jeśli tacy istnieją to po prostu mają więcej kultury od ciebie. Zrozumieli, że mają do czynienia z chamem i mówili tak, jak chcesz.


@wcfilmowe: I co z tego? Polski to nasz język i nie Ukraińcy będą decydować jak
Ale "Na Ukrainie" to jest problemem, bo debile dają się robić ruskiej propagandzie.


@DanteTooMayCry: nie ma to jak dać się zrobić ruskim trollom, które srają na prawo i lewo wrzutkami, że Ukraińcy chcą PRAWDZIWYM POLAKOM zabrać ich własny język i wielka polska jest zagrożona, bo w radiu pani powiedziała "w Ukrainie" i jeszcze wyzywać innych, że to oni się nabierają na ruska propagandę xDDDD naprawdę, średnie IQ na wykopie to max
@wcfilmowe no tak, bo każdy, kto się nie zgadza na wymuszanie zmian to ruski troll xD i jeszcze wyzywanie od chamów, no twoje argumenty to są rzeczywiście absurdalnie potężne xD

język jest ruchomy i stale ewoluuje


ewoluuje, ale samoistnie, nie wymuszaniem nienaturalnie brzmiących form.

Powtarzam, prawdopodobnie nie znasz żadnego Ukraińca i użyłeś tego argumentu wyłącznie by jakikolwiek mieć, ale nawet jeśli tacy istnieją to po prostu mają więcej kultury od ciebie. Zrozumieli,
czekaj, czy ty podałeś fragment gdzie ukraina była częścią zsrr i na tej podstawie zbudowałeś twierdzenie?


@Krejziismylife: a co się zmieniło w języku polskim w związku z powstaniem USSR? Przed jej powstaniem mówiło się w Polsce na Ukrainie, po jej powstaniu i po jej upadku również mówiło się w Polsce na Ukrainie. To teraz ktoś chce przemycić kolejny rusycyzm do języka polskiego...
Czyli chcesz powiedzieć, że jeśli jakiś błąd językowy ci się podoba i ktoś go używa to jest super i wtedy język naturalnie ewoluuje, a jak inny błąd językowy ci się nie podoba i ktoś go używa to wtedy język naturalnie nie ewoluuje tylko jest to sztucznie wymuszane przez lewaków i nowomowę? xD
gówno prawda, mówiło się "w Ukrainie".


@wcfilmowe: poważnie? "W Ukrainie" mówili zawsze Rosjanie. Sienkiewicz (taki polski pisarz, jakbyś nie wiedział) miał inne zdanie:

Czasy, wróciwszy, zastał niespokojne; wojsko do związku szło, na Ukrainie bunty trwały — od wschodniej ściany nie gasł pożar. Zaciągano nowe wojska, aby choć jako tako granice osłonić.

W młodości odziedziczyłem na Ukrainie, koło Taraszczy, substancję znaczną.


@wcfilmowe: rzuć, proszę, tymi przykładami "w Ukrainie"...
@wcfilmowe:

nie ma to jak dać się zrobić ruskim trollom, które srają na prawo i lewo wrzutkami, że Ukraińcy chcą PRAWDZIWYM POLAKOM zabrać ich własny język i wielka polska jest zagrożona, bo w radiu pani powiedziała "w Ukrainie" i jeszcze wyzywać innych, że to oni się nabierają na ruska propagandę xDDDD naprawdę, średnie IQ na wykopie to max 18.


Poczytaj czym jest marksizm kulturowy i jakie są jego cele. Kim był
Btw. argument, że używa się "na" dla części terytorium jest błędne. Mówi się na Czeczenii? Czy w Czeczenii? Na Karelii. Czy w Karelii?

Na Szkocji czy w Szkocji? Na Walii czy w Walli?

Nawet argument wyspowy jest błędny. W Wielkiej Brytanii/Anglii? Czy Na Wielkiej Brytanii/Anglii? W Australii czy na Australii? Na Japonii czy w Japonii? W Indonezji czy na Indonezji? Na Singapurze czy w Singapurze? Na Irlandii czy w Irlandii? Na Papua
@Lereve: tutaj żywość języka wzięła się z tego że ruskie onuce od propagandy nie wiedziały jak poprawnie napisać a wykopki podchwyciły bo myślały że to taka akcja solidarności z językiem ukraińskim
@yolo_swaggins1337:

Pierwsze nie znaczy dobre.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski


Uniwersytet Warszawski - UW, największa wylęgarnia lewaków w Polsce. Dziękuję za udowadnianie tego co piszę.

Poza tym wolę zdecydowanie posłuchać Profesora Miodka (czyli kogoś z prawdziwym dorobkiem) (wyżej ktoś podawał).