Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawi, jak ludzie tu piszą, że Ukraińcy to bogaci ludzie i nie trzeba im pomagać finansowo, bo przyjechali w ubraniach Adidasa. Jak wy ludzie żyjecie, że Adidas to dla was wysoka półka.

#ukraina #wojna
  • 53
  • Odpowiedz
@etxeberia: ale bez jaj że adidasy to jakieś buty premium. Na promocjach często są w takich cenach że nie wiem czy się znajdzie cokolwiek taniej co się po tygodniu nie rozleci. Kiedyś sam kupowałem jakieś tanie buty bo sam nie pochodzę z bogatej rodziny i czesto jest to pozorna oszczędność bo po kilku miesiącach do niczego takie tanie buty się nie nadają i na serio taniej kupić jedne buty za 200-300
  • Odpowiedz
@PanMaglev: jakby mi bombardowali chałupę i miałbym 20 min, żeby się spakować, to też wziąłbym z szafy te 3 najlepsze bluzy jakie mam zamiast staroci xd nie widzę w tym nic dziwnego, że Ukraincy przyjeżdżają w jakichś "lepszych" ciuchach
  • Odpowiedz
Ej ale wiecie że na wschodzie ludzie mają wszczepione uwielbienie do "markowych" ciuchów?
#!$%@? że #!$%@? kaszę i ryż ze słonina przez cały rok, ale na nogach najki, skarpety ryboka, koszulka umbo must have na dzielni.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanMaglev: jeśli miałbym wybrać tylko jedne ubrania do ewakuacji wiedząc, że prawdopodobnie nigdy już nie wrócę do domu, to logiczne że wziąłbym najlepsze jakie mam
  • Odpowiedz
@PanMaglev No dla mnie to drogie rzeczy. Zarabiam 6,5-7,2k w zależności jak mi się chce i uważam, że bluza z adidasa Adidasa za 300 PLN, która nie ma żadnych specjalnych zastosowań, to fanaberia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale nie uważam, że Ukraińcy raczej nie uchodzą za bogaczy. Dodatkowo kolega wiózł rodzinę, gdzie najstarsza córka miała 22 lata i na instagramie co rok była gdzieś na wakacjach, ale co
  • Odpowiedz
@PanMaglev: niby tak. Wczoraj szukałem z różową butów do squasha i widzę, jak w różnych CCC czy Deichmann są "normalne buty" za 69 czy 99 zł. A "adidasy", również z nowej kolekcji, to koszt 499zl. Przecież to całe 500+ i rodzina by się obkupiła! Stąd "drogie adidasy" i takie podejście
  • Odpowiedz
@PanMaglev: Masz na utrzymaniu rodzine, dom, samochód. Dniówki masz np. 250zł. Kupujesz bluzę adidasa za np. 200zł czy nawet nike, pumy za tą cenę. I co? Wychodzi, że tego dnia zostaje 50zl na utrzymanie domu, rodziny i samochodu. No super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale no tak.. przecież wczoraj też zarobiłem 250zl i nie kupiłem bluzy adidasa więc mogę je wykorzystać w dniu kupna bluzy adidasa, nie?
  • Odpowiedz
@PanMaglev: Ty wiesz ile kosztują ciuchy adidasa? Byle spodnie to 270zł, lepsza bluza to nawet 400zl. Teraz popatrz na mediane/dominantę (nie średnią) zarobków w Polsce. Na Ukrainie zarabiają jeszcze mniej. Wnioski zostawiam tobie.
  • Odpowiedz
Jak wy ludzie żyjecie, że Adidas to dla was wysoka półka.


@PanMaglev: wyjdź na ulicę dzbanie, szczególnie w Polsce powiatowej. Te wszystkie lumpeksy jakoś nadal mają się dobrze i mają klientów. Ludzie ubierają się bardzo skromni i latami w tym samym chodzą, no ale wykopek patrzy przez pryzmat swojej bańki.
tfu
  • Odpowiedz
@iquiet: przecież nikt nie mówi, żeby codziennie kupować bluzę adidasa i kto #!$%@? w PL dostaje payslipy z dniówką xD dżizas, lekcje w szkole powinny być do 20 to byście nie mieli czasu pisać głupot w internecie.
  • Odpowiedz