Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej skłaniam się ku temu aby #psy ras groźnych były u nas zakazane lub właściciele mieli obowiązek ubiegania się o zezwolenie na takiego psa. Dzisiejsza sytuacja, wracam z młodym, żoną i psem z działki. Pełna kulturka, słoneczko świeci, pies na smyczy idziemy do auta. Z działki wybiega młody Pitbull otwierając samemu bramkę, z za pleców słyszę tylko krzyk wlasciela który wola psa i nagle rzuca się na mojego. Kilka ran na boku, udało się że skubanca złapałem za tylne łapy i puścił. Właściciel kulawy chłop zanim się doczlapal było po akcji zabrał psa który na smyczy nadal amba. Oczywiście zgłoszenie zaraz na policję ale w #szczecin chyba mają lepsze zajęcia, czekałem na działkach 2.5h nikt nie przyjechał, zrezygnowałem i zabrałem psa na ogarnięcie
mat_pl - Coraz bardziej skłaniam się ku temu aby #psy ras groźnych były u nas zakazan...

źródło: comment_1647102448c1xl3UzV4wx4CGPlqEclHR.jpg

Pobierz
  • 29
@hadrian3: a na co mi ? To mojego zaatakował pies którego to właściciel nie umie prowadzić. U mnie akurat pies reaguje na komedy i przywołały wraca więc problemów nie mam. Chyba pan takiego pieska ma i go cos boli
@PiesTaktyczny: i w sumie okazuje się prawda. Na przestrzeni ostatnich 3 lat mój pies b 3 razy pogryziony, 2 razy przez młode psy od tyłu. Wlasciel oczywiście zaskoczony, przecież on miły, tylko że zawsze jak się okazuje 2 suki. Najgorsza akacja w schronisku w górach jemy spokojnie a dziecko 4 lata z psem na smyczy idzie na dwór i oczywiście młody piesek z ciekawości złapał na tył naszego. Tyle dobrego że
@hadrian3: moment ale ja nie pisze o rasowych ale o rasach więc jak dla mnie jeśli mieszaniec pitbulla z czymś to mi równa się to dalej jako rasa niebezpieczna i tyle. Moge się mylić ale według mnie to nie powinno być żadne usprawiedliwienie albo ominięcie prawa, nad takim to jeszcze gorzej
@mat_pl to musiałby powstać jakiś globalny rejestr psów z pozwoleniami na posiadanie, kto by oceniał czy pies jest już rasą agresywna czy nie? Jeżeli lokalni weterynarze to widzę pole do nadużyć. Jeśli miałby to być kolejny organ to serio nie wiem czy płacić na takie coś podatki. Lepiej dowalić ogromne kary za ew. pogryzienia żeby to sam właściciel się 5 razy zastanowił czy chce takiego psa mieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiesTaktyczny: to samo chciałem napisać - nie tylko ras niebezpiecznych, ale wszystkich psiaków - zły właściciel jest odpowiedzialny za złego zwierzaka; dobrze, że u opa skończyło się tylko tak... za takie coś właściciel psa powinien odpowiadać w sposób karny jakby sam dopuścił się napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia
@hadrian3: @mat_pl: ja wam moge powiedzieć jak to wygląda. Nie wygląda.

Na świecie co kraj to lista ras agresywnych. W każdym kraju inna. A dlaczego? Bo dupa się ma rasa do faktycznych problemów. W wielkiej brytanii masz 5 ras i ich miksów. U nas jest 11 ras agresywnych, miksy tego nie tyczą. USA - co stan to obyczaj.

Ilość ras, które pokrywają się globalnie, to sztuki. Na listach ras agresywnych
@Calkiem_wysoko666: raczej nigdzie nie pisałem że to wina psa. Również uważam że to błąd leży po stronie ludzkiej. Osoby zazwyczaj z rasami groźnymi to sebki co mają łajno w głowie i podobnie było tu. Dlatego według mnie przy aktualnej skali problemu takie psy powinny być zabronione do momentu w którym państwo wyda jakiś prawo które ureguluje posiadanie takiego psa np. spotkanie z behawiorysta który oceni zdolności osobnika i wyda opinie