Wpis z mikrobloga

@Kinior: Musi, ale zapłacisz za to i chciałbym wiedzieć na ile się szykować. Prąd też muszą - tylko tam jest jasny cennik za kW mocy przyłączeniowej i długości przyłącza (za 40kW i 800m zapłacę 20-24k), a z wodą już to nie jest nigdzie oficjalnie podawane.
@Bonifacy13: Planów nie ma żadnych, to ruiny poniemieckiego gospodarstwa na uboczu w wyludnionym terenie. Jeżeli cokolwiek tam się zadzieje to tylko na wyraźny wniosek.

Możliwe, że taniej ale jakoś słabo mi się zgrywa temat studni głębinowej i przydomowej oczyszczalni na jednej działce. Ile kosztowałaby studnia 30m?
Na takiej odległości to nie będzie przyłącze wodne, tylko musi być nitka wodociągu( przyłącze wodociągowe) traktowane jak budowa( musi być projekt, kierownik, itp) grubsza rura, hydrant na końcu itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PfefferWerfer: tak przy okazji - zrewiduj plany 40kW. Serio aż tyle potrzebujesz? Ja brałem 24kW (zabezpieczenie ponad 40A) pod pompę ciepła i mały garaż /warsztat, a i tak miałem pytania, czy w tym garażu będzie tartak
@Xargo1: Za samą moc 20 kW zapłacę 2500, za 40kW 5000, a za nadmiarowe metry bieżące przyłącza 20000. To ułamek kwoty całej inwestycji i wolę dać jak najwięcej teraz i mieć zapas na ładowarkę samochodową, farmę bitcoinów, czy małą stolarnię jeśli przyjdzie mi taka potrzeba. Poza tym to będzie siedlisko rolne - jakieś inkubatory dla kurczaków, klimatyzatory kurnika itp.

Mam piłę 4 kW, heblarkę 4 kW, sprężarka 1,5 kW, będzie pompa