Wpis z mikrobloga

ehh jako młody gówniak uwielbiałem grę Operation Flashpoint, a w szczególności jej dodatek Resistance. Fabuła kręciła się wokół przeciętnego czeskopodobnego Jozina, który swoją przeciętną Skodą 100 jedzie do pracy w przeciętnym małomiasteczkowym urzędzie, w jednej z postsowieckich czeskopodobnych republik. I nagle, ni z dupy ni z pietruchy następuje inwazja Rosji, a Jozin którym kierujemy musi z dnia na dzień stać się organizatorem konspiracji i ruchu oporu. Ehh piękna to była gra, ale diabelnie trudna przez jej mechanizm. Jeżeli w jednej misji zdobyliśmy helikopter i czołg, to mieliśmy go do dyspozycji w kolejnych misjach. To był totalny sandbox wojenny.

#gry #wojna #ukraina #rosja
Salam-Abdul-Al-Stulejari - ehh jako młody gówniak uwielbiałem grę Operation Flashpoin...

źródło: comment_1646987521EShZReAvLFS96UBhRzV76M.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@elementyzaskoczenia: Grafika nie ta, ale ogląda się z ekscytacją (świetna ścieżka dźwiękowa zespołu seventh)

@LoneRanger: Montignac :D Miasto frontowe przy pierwszej i drugiej inwazji XDDDD A na końcu kończyliście tam chyba w barze z ekipą z wojny xD
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Btw Victor to nie był jakiś byle jozin, tam z kontekstu można było dużo wywnioskować, że to jakiś były specjals lub najemnik walczący wcześniej z sowietami (Afganistan?).
m.....a - @elementyzaskoczenia: Grafika nie ta, ale ogląda się z ekscytacją (świetna ...
  • Odpowiedz
@Myniu: Była taka opcja xd Nie było tam też zestawu ZSU szyłka? Pamiętam, że tym helikopterem trzeba było lecieć nisko by nie dosięgła cię igła, nie był to chyba sposób przewidziany przez twórców bo finalnie trafiałeś na jakieś zadupie z wiedzą, że musisz przekroczyć front i dostać się na południe na przyczółek na plaży.
  • Odpowiedz
@moria: tam byla masa opcji, tym hindem zwiedzalem niejednokrotnie cala mape (tak, musialem wszystkie igly wyeliminowac)... ogolnie kochalem ta gre, i kocham po dzis dzien
  • Odpowiedz
@moria: w ARMAII była genialna kampania (mod zrobiony przez community) - Blacklands, ja #!$%@? nigdy nie widziałem tak dobrze uchwyconego ducha partyzantki, ruchu oporu tworzonego przez takich jak ty czy ja, oporu ludności cywilnej wobec (a jakże) ruskiego okupanta. Perfekcyjnie opowiedziana historia
  • Odpowiedz
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: @DwemerPuzzleBox:
i reszta fanow klasyka: chociaz wyrzygane, stylowe tekstury i oldschoolowa prostota "Flaszki" ma swoje zalety - wiecie, ze mozecie ograc "Resa" w troche bardziej wspolczesnej oprawie i gameplayu w ARMA 2? Mod Cold War Rearmed aka CWR. Do 3ki teraz chyba tez robia.
  • Odpowiedz
@paczelok:
Operation Flashpoint (do Resistance) to ARMA. OFP/OPF dzis nazywa sie ARMA: Cold War Assault i jest dostepny na Steam.

Witam, jestem ekspertem Armologii, mozna zadawac pytania.
  • Odpowiedz
@Myniu: pierwsze co zrobilem to sprobowalem ukrasc mi24 ktorym mnie przetransportowali. Podbieglem i zobaczylem ze jest otwarty ale zdazyli mnie zabic wiec w kolejnych respawnach juz udawalo sie wsiac i rozwalic cala baze i wszystko co na wyspie sie swiecilo na czerwono na radarze
@Xysz: jak przechodziles ostatnia misje ze scudem? Bo ja bardzo latwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz gdzie do wciagniecia addon
  • Odpowiedz
@ziele1985:
Niestety poza ew. dyskiem kompa lezacego w piwnicy nie. Ofp.gamepark.cz weszlo pod armaholic zanim ten wyzional ducha?

Moge popytac paru ziomkow dinozaurow czy nie maja, ale gralo sie raczej ECP + mody. Co do misji ze SCUDem nie pamietam dokladnie, ale pamietam, ze byla banalnie latwa w porownaniu z After Montigniac i byciem pojmanym.
  • Odpowiedz
@Xysz: ja w misji ze scudem jechałem po helikopter ( ͡º ͜ʖ͡º) w After Montigniac po prostu jechałem cieżarówką do punktu ewakuacyjnego. Co prawa triger uśmiercał mi cały zespół ale misja była skończona. Oczywiście na początku przechodziłem ją legitnie i strasznie się czułem jak sam musiałem dojść do punktu ewakuacyjnego
  • Odpowiedz