Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
Zrobiłem sobie skuterek elektryczny xD
Nie idzie tym ujechać. Spod dupy cały czas wylatuje xD
Silnik BLDC 2kW z przeznaczeniem dla skuterów i "innych takich".
Sterownik 1.5 kw i trzy baterie 8ah od wkrętarek :D
Robi robotę. Nie mam żadnego patentu na hamulec. Jakieś pomysły?

#diy #ebike #skutery #chwalesie #majsterkowanie
Pobierz koziol87 - Zrobiłem sobie skuterek elektryczny xD
Nie idzie tym ujechać. Spod dupy ca...
źródło: comment_16469373743Im2PZ43xQDtkAqeg0p72v.jpg
  • 52
@koziol87: Można kupić baterie Li-ion z depakietowania, posegregować w cele podobną pojemnością, dodać jakiś BMS i do tego podłączyć sterownik. Bateria powinna Ci się zmieścić w decku. Sterownik można zamontować pod siedzeniem (lub bateria i sterownik pod siedzeniem). Dzięki temu miałbyś miejsce na nogi.
Jeśli chcesz kupić niedrogo silnik w kole to polecam Ci hoverboard (za 100zł - 2 silniki, sterownik i bateria 150Wh).
Silnikiem telepie i to strasznie.


@koziol87: weź go jakoś zamortyzuj na łapie, podłóż jakieś gumowe podkładki pod łapę

Pewnie masz bicie na kołach zębatych. Trudno będzie to ogarnąć metodami warsztatowymi.

Hamulec bym ogarnął jakimś v-breakem mocowanym do tylnego koła
@koziol87: One nie są mocne, zaletą rozwiązania jest brak przekładni i spory moment obrotowy (choć ten duży silnik pewnie ma większy moment).
Co do baterii to rozwiązanie z Parkside można też zrobić bardziej 'elegancko' - kupić kilka adapterów i zamontować w taki sposób, żebyś mógł je wpinać i wypinać. Nie wiem natomiast czy one mają w środku balanser. Musi być coś, co zadba, żeby żaden z akumulatorów nie rozładował się zbyt
Silnikiem telepie i to strasznie. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć

@koziol87: napinacz łańcucha, ew. wałek pośredni, aby naprężenia wynikające z drgań koła i nierównomiernej pracy łańcucha, nie przenosiły się bezpośrednio na wał silnika

Teraz moc dawkuję potencjometrem, jutro przyjdzie manetka kciukowa.

Czy manetka sama w sobie będzie ograniczała tempo zmian wzrost mocy?
W sensie, co w twoim układzie odpowiada za pilnowanie, aby nagła zmiana położenia manetki nie powodowała raptownej zmiany