Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem dziś z rodzicami odnośnie tego dlaczego faceci nie mają prawa wyjechać z kraju podczas wojny, a kobiety tak. Zazwyczaj się zgadzamy w większości spraw odnośnie polityki itp, ale kiedy powiedziałem im, że to niesprawiedliwe to się oburzyli, że kto ma bronić kraju w takim razie jak nie faceci. Przecież kobiety się nie nadają do karabinu. No i dobra zgodzę się z tym, że matki z dziećmi powinny wyjechać i się nimi zajmować (chociaż facet przecież też to może robić), ale co z tymi samotnymi kobietami? Równie dobrze mogą opatrywać rannych czy robić jakiekolwiek inne rzeczy. Dlaczego facet, który nie czuje powiązania ze sowim krajem ma za niego walczyć i ginąć bezsensownie? Mamy w końcu niby równouprawnienie, ale jakoś tego nie widzę w takich sytuacjach.
#ukraina #wojna
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yolman132: powiem Ci cos tylko nikomu nie mow. To, co slyszysz i czego sie dzieci uczy w trakcie pokoju to zwykle hipokryctwo. Nie bij kolegi, bo tak sie nie rozwiazuje konfliktu, wszyscy ludzie sa rowni, nie krzywdz zwierzatek, szanuj zielen, badz eko, badz fit.
Wojna weryfikuje to cipeuszowe p---------e. Okazuje sie, ze jednak nie ma kompletnie nic zlego w wyslaniu szarego chlopaczka w rurkach na front z karabinem, zeby zabijal
  • Odpowiedz
@yolman132 betonowi nie wytłumaczysz. Też jestem przeciw zakazowi wyjazdu z kraju komukolwiek i jak tylko zaczynam dyskusje z podobnymi osobami to nie da się ich przekonać że to zabójstwo ludzi pod przykrywką patriotyzmu.

@zuchtomek w monogamicznej kulturze to się nie sprawdzi więc ten argument o odbudowaniu populacji jest śmieszny.
  • Odpowiedz
@yolman132 zanim wybuchła ta wojna na wykopie była masa takich opinii jak picrel.

Rozszalał się faktyczny konflikt zbrojny za płotem to teraz narzekanko, że jak to tak mało kobiet walczy i skoro uciekły z dziećmi, to za to powinny do końca życia usługiwać mężczyznom i "nie pyskować". Chyba sobie kpicie z takimi tekstami. Widzę, że niektórym z niedoruchania zaczyna się marzyć kalifat.

Fajnie byłoby uświadamiać społeczeństwo i zainicjować jakieś zmiany, jeśli
fuechsinn - @yolman132 zanim wybuchła ta wojna na wykopie była masa takich opinii jak...

źródło: comment_1646944674cHyFIiFSEmHmS6KNSjQLWq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@yolman132 i tak, wiem, że złoty wkręt to jeden wielki wkręt ( ͡º ͜ʖ͡º) ale ostatnio jest wysyp takich postów i któryś idiota pewnie nieironicznie zaplusował ten komentarz xD
  • Odpowiedz
Mamy w końcu niby równouprawnienie, ale jakoś tego nie widzę w takich sytuacjach.


@yolman132: chyba ci się coś przewidziało gościu. Mamy takie samo równouprawnienie jak Rzymianie mieli republikę, gdy rządzili nimi cesarze.

Kobiety ogólnie nie nadają się do walki, ani fizycznie, ani psychicznie. Stanowią bardziej obciążenie dla wojska, niż faktyczną wartość, zwłaszcza w sytuacji, gdy chętnych do walki nie brakuje, większy problem jest z wyposażeniem. Twoje pseudointeligenckie przesądy, takie jak
  • Odpowiedz
@zuchtomek w monogamicznej kulturze to się nie sprawdzi więc ten argument o odbudowaniu populacji jest śmieszny.


@Demoman: Lol. Przede wszystkim po wojnie zmienia się mentalność ludzi, każdy potrzebuje uczucia. To nie jest świadomy ludzki mechanizm tylko podświadomy instynkt. Żadna babka nie powie - chodź zrób mi nieślubne dziecko, ale takie dzieci będą się zdarzać częściej. No bo jakie monogamiczne xD - teraz, w spokojnych czasach do zdrad w badaniach
  • Odpowiedz
@goodOldSaracen: Traktować równo kobiety i mężczyzn. Jak facet nie chce walczyć to powinien mieć do tego prawo. A argument, że kobiety nie nadają się do walki, jak wiele osób twierdzi obalam tym, iż nie koniecznie muszą strzelać. Mogą równie dobrze pomagać rannym lub wspierać wojsko w inny sposób, wiele się znajdzie. Jak traktować równo to równo. Wojna to nie tylko s---------a na froncie.
  • Odpowiedz