Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem dziś z rodzicami odnośnie tego dlaczego faceci nie mają prawa wyjechać z kraju podczas wojny, a kobiety tak. Zazwyczaj się zgadzamy w większości spraw odnośnie polityki itp, ale kiedy powiedziałem im, że to niesprawiedliwe to się oburzyli, że kto ma bronić kraju w takim razie jak nie faceci. Przecież kobiety się nie nadają do karabinu. No i dobra zgodzę się z tym, że matki z dziećmi powinny wyjechać i się nimi zajmować (chociaż facet przecież też to może robić), ale co z tymi samotnymi kobietami? Równie dobrze mogą opatrywać rannych czy robić jakiekolwiek inne rzeczy. Dlaczego facet, który nie czuje powiązania ze sowim krajem ma za niego walczyć i ginąć bezsensownie? Mamy w końcu niby równouprawnienie, ale jakoś tego nie widzę w takich sytuacjach.
#ukraina #wojna
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yolman132: Głównym powodem, takim 'dobrem dla ogółu' jest jednak to, że to kobiety rodzą dzieci i kiedy już trzeba odbudowywać populację to chłop może zapłodnić przez 9 miesięcy nawet i ze sto kobiet, a kobieta przejdzie przez ten czsa tylko jedną ciążę - więc lepsze jest dla gatunku kiedy to ich jest więcej.

No, ale i chłop powinien mieć jakieś furtki jak nie chce walczyć i się nie poczuwa -
  • Odpowiedz
@yolman132: ja tam mogę walczyć za Polskę jakby była wojna, a laski mogą uciekać, ale po warunkiem, że w czasie pokoju laski będą na usługach mężczyzn i nie będą za dużo sapać.
Niestety laski za dużo pyskują, więc niech swoje kozactwo też w czasie wojny pokazują, jak są takie hop do przodu
  • Odpowiedz
@yolman132: ja tam mogę walczyć za Polskę jakby była wojna, a laski mogą uciekać, ale po warunkiem, że w czasie pokoju laski będą na usługach mężczyzn i nie będą za dużo sapać.

Niestety laski za dużo pyskują, więc niech swoje kozactwo też w czasie wojny pokazują, jak są takie hop do przodu


@zloty_wkret: Myślę że większość mężczyzn ma takie samo zdanie
  • Odpowiedz
@girlsjustwannahavefun: ale co ci nie pasuje? Albo traktujemy siebie równo, zarówno w czasie pokoju, jak i wojny - albo traktujemy mężczyzn jako armatnie mięso, a kobiety tracą część praw do decydowania o sobie i wracamy do traktowania ich jako służących.

Równouprawnienie będzie równouprawnieniem tylko wtedy, kiedy przyjęte zostanie ze wszystkimi, również negatywnymi jego skutkami.

Takie stanie w rozkroku to #!$%@?, a nie równość
  • Odpowiedz
@yolman132 jaki jest Twój postulat? Bo w Twoim poście wyczuwam wewnętrzną sprzeczność:
- samotne kobiety mają prawo wyjazdu, a nie powinny mieć
- faceci nie mają prawa wyjazdu, a powinni mieć
To jak powinno być?
  • Odpowiedz
@yolman132: kto walczy ten powinien mieć prawa wyborcze. Kto ryzykuje swoim życiem powinien mieć decydujący głos na temat państwa. Czemu ma decydować ktoś kto w razie wojny ucieka do lepszego państwa?

Autor ma racje młode sprawne dziewczyny, które pozowały z karabinem uciekły, a mniej sprawni mężczyźni muszą ryzykować życiem.
  • Odpowiedz