Wpis z mikrobloga

@el_dreso: ja mam bezposrednie info z gospodarstwa 1000ha i idzie pełne nawozenie i ochrona, jeczmien/rzepak/pszenica ozima ( ͡° ͜ʖ ͡°)-, na jesieni sie okaze kto miał racje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stormweaver: jak dochodzi do sytuacji że nie wystarcza zdolności kredytowej bo jest obciążona po modernizacji to nie każdy pełne zrobi. Jak ceny będą na takim poziomie jak teraz to będzie pewnie na 0 plus dopłaty.
@el_dreso wszystko zalezy od ceny pszenicy, pokazywali mi wyliczenia za nawozy/śor + spekulacja ceny za paliwa w tym roku to.koszty zamykają sie w 6kpln/hektar przy pszenicy w pesymistycznym wariancie, średnie plony pszenicy z ostatnich 3 lat 8,4t, nawet jak pszenica bedzie po tysiaku to nadal są na plusie + dopłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Stormweaver: ja mam znajomego, z 400 ha, w maju jak usłyszał o podwyżkach kupił na cały sezon (z płatnością chyba
w styczniu ale chyba płaci im jak mu pasuje) plus trochę na jesień 2022. paliwa w styczniu zapas zrobił do jesieni. Jeśli cena pszenicy odleci w kosmos to wygrał na loterii
10 % gospodarstw produkuje 90 % żywności w naszym kraju, odpadną Ci którzy nie łapią się do tych 120 k