Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak wielu wykopowiczów domaga sie pomocy od innych państw UE w przyjmowaniu Ukraińców. Przecież przez miesiące dominował tu pogląd, że przyjmować uchodźców powinny tylko ''pierwsze bezpieczne państwa'' obok toczącej sie wojny.


@szurszur: I w dodatku teraz sami używają argumentów które w 2015r wyśmiewali i które ostatecznie nie przeszły.
Kiedy kraje UE przyjmowały masowo uchodźców? Większość przybyszów z Afryki było imigrantami ekonomicznymi a nie uchodźcami. Nie przypominam sobie aby w Nigerii, Senegalu czy Egipcie w tamtym czasie trwała jakaś wojna.


@TrudnyMinus: Dlaczego zadajesz mi pytanie nie majace zwiazku z tym co napisałem? Napisąłem dokładnie do czego się odnosze (do uchodzców wojennych) , a Ty robisz wrzutkę na całkiem inny temat. Nie rób tego wiecej bo zasmiecasz temat.
Polska nie jest przygotowana na przyjęcie miliona+ uchodźców. Brak pomocy z zewnątrz grozi kryzysem humanitarnym.


@TrudnyMinus: Ale to samo dotyczyczy krajów obok Syrii czy Afganistanu bo uchodzcy tam koczuja latami w lepiankach bez możliwosci pracy. Wtedy jednak masowo uznawano, że mimo wszystko powinni tam zostawać.

Wojnę na Ukrainie sponsorowała pośrednio UE, więc odpowiada za stan jej ofiar. Polska jako jeden z nielicznych krajów ostrzegał UE przed Rosją.


@TrudnyMinus: A to
@TrudnyMinus: Ale to samo dotyczyczy krajów obok Syrii czy Afganistanu bo uchodzcy tam koczuja latami w lepiankach bez możliwosci pracy. Wtedy jednak masowo uznawano, że mimo wszystko powinni tam zostawać.


@szurszur: Przyjęcie setek milionów Afrykańczyków do UE bo się im tam źle żyje doprowadzi do katastrofy finansowej, gospodarczej, kulturowej na niespotykaną dotąd skalę zagrażając istnieniu samej UE.

A to jednak jesteś za przyjmowaniem przez Polske uciekinierów z Afganistanu i Iraku,
Porównywaniu udziału Polski w konfliktach w Iraku czy Afganistanie do obecnej sytuacji do już totalna abstrakcja i ciężko taką bzdurę skomentować. Obecnie nie ma tam wojny.


@TrudnyMinus: No zaruzcasz mi bzdury a używasz dziecinnego argumentu ''obecnie nie ma tam wojny'' skoro ona nie jest warunkiem aby otrzymywac status uchodzcy.

Jako jedni z nielicznych działaliśmy w kierunku uniezależnienia się do rosyjskich surowców (gazoport, baltic pipe) w przeciwieństwie do zachodu (north stream 2).