Wpis z mikrobloga

W 2021 otrzymałem dywidendę za posiadania kilku akcji coca coli w zawrotnej kwocie 2,10 USD, od której został odprowadzony podatek w wysokości 0,63 USD.
Artykuły w internecie mówią o konieczności zapłaty 19% od zysku pomniejszonego o podatek pobrany w innym kraju (19% z 1,47 USD).
#kalkulatorgieldowy wyliczył mi jednak kwotę należności z dywidendy na 0zł

Moje pytanie brzmi, czy muszę deklarować tę dywidendę w picie oraz czy mam obowiązek odprowadzić od niej podatek?

#pytanie #gielda #nyse #usa #podatki #urzadskarbowy
  • 18
@JohnFairPlay: IMO jeżeli nie masz W-8BEN i pobrało Ci pełną kwotę podatku, to powiniens i tak dopłacić 4% - bo nasz US zakłada że zapłaciłeś tam 15% i musisz dopłacić 4% do polskiej stawki podatku belki.
@JohnFairPlay:
zrobiłem sobie symulację, że dostałeś tą dywidendę 1 października (jeden z terminów wypłaty).
Jeśli nie nie zdefiniowany jest kraj dywidendy to aplikacja nie wie, którą umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania stosować i wyliczenia profiskalne jak i ryczałtowe są identyczne a konkretnie:
Dywidenda brutto w PLN to 8.38425PLN gdzie baza podatkowa to 8PLN natomiast podatek należy od tej bazy po zaokrągleniu zgodnie z art. 63 par.1 to 2PLN. W przypadku bez