Wpis z mikrobloga

Już się nie zesrajcie. Oni też się uczą podstawowych polskich zwrotów a tutaj widzę wielkie poruszenie elitarnych wykopków że zła kolejność :D

Co za debile
@Franek_z_fabryki_firanek: Piszesz idiotyczny komentarz do głupiego słowniczka. Co on wnosi? Polski portal to i słowniczek dla Polaków, którzy w przeciwieństwie do ciebie nie nacjonalizują każdego kto przekroczył granice w #!$%@? przed wojną. A jak sie poczuwasz do edukowania to wydrukuj ulotki ze słowniczkiem dla nich i rozdawaj na dworcu. Masakra (,)
@Aciapek: Mój komentarz chyba coś nieco wniósł, bo sądząc po reakcji i liczbie plusów, jakaś część z uczestników zdaje się podzielać mój pogląd, czyż nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe, co wniósł Twój jakże merytoryczny komentarz, którym potwierdziłeś jedynie, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. W jaki sposób kogokolwiek nacjonalizuje??? Poza tym, nie mam zamiaru edukowania kogokolwiek na temat czegokolwiek, bo to nie moja brożka, a swoje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielonykubek: ciekawe czy angole też sobie wysyłali takie angielsko-polskie tłumaczenia xd
PS chyba lepiej się uczyć rosyjskiego, pewnie trafisz do większej liczby osób.

Według badań Research & Branding Group 68% obywateli Ukrainy swobodnie włada językiem rosyjskim (ukraińskim – 57%)[6]. 75% ludności miast obwodowych preferuje ożywianie języka rosyjskiego (ukraińskiego – 9%), językiem rosyjskim posługuje się tylko 18% ludności wiejskiej (65% – ukraińskim)[7].
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dioxyna: przede wszystkim nie ma sensu się ich uczyć, bo Ukraińcy zrozumieją każdy z tych zwrotów po polsku. Rozmowa z Ukraińcem nieznającym polskiego, jeśli ty też nie znasz rosyjskiego ani ukraińskiego, pozwala na zrozumienie się tak w około 70 proc., jeśli oboje starcie się mówić wyraźnie i dość wolno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slowdive: no nie, nie jest potrzebne, to nie są Litwini z całkiem innym językiem, to Ukraińcy, którzy zrozumieją takie wyrażenia po polsku.
+ jak wspominałem, rosyjski byłby bardziej na miejscu, jeśli chodzi o dotarcie do największej liczby Ukraińców
I dodatkowo kiedy urodziny ma bandera. Na pewno się przyda bo pełno jego fanatyków w naszym kraju co było widoczne swego czasu i tu na wykopie. Ja rozumiem pomoc ale darmowe mieszkania, kursy, pkp, uczenie się zwrotów itd to już przesada.