Wpis z mikrobloga

Ja jakbym #!$%@?ł przed wojną za granicę, to byłoby mi zwyczajnie po ludzku miło, gdybym z raz na tydzień spotkał osobę, która rzuci te kilka słów w moim języku. Ale polaczki już się zesrały XD
  • Odpowiedz
  • 70
@Zielonykubek JAK MOZNA SIĘ UCZYĆ 3 SŁÓW NA KRZYŻ W INNYM JĘZYKU, TU JEST POTĘŻNA POLSKA XDdddddd

Polacy mentalnie tacy sami jak w filmach testovirona sprzed 15 lat, nic się nie zmieniło i nie zmieni
  • Odpowiedz
@Franek_z_fabryki_firanek: @struspedziwiart: @the_mondel_2: @RozowaZielonka: @struspedziwiart: @Poinformowany1337: na jakim portalu jesteście? Co Wam szkodzi popatrzeć i przyswoić 10 zwrotów grzecznościowych. Przecież to oczywiste, że Ukraińcy będą musieli nauczyć się polskiego. Nawet mi was nie żal. Ci ludzie to uchodźcy, uciekają nagle i są nieprzygotowani, warto dać im choć odrobinę zrozumienia i zwyczajnie porozumieć się w podstawowych kwestiach. Do zagranicznych turystów którzy zwracają się po angielsku też gadacie
  • Odpowiedz
@dioxyna: angielski to język światowy. Jak mi powie Ukrainiec po angielsku, to mu odpowiem po angielsku. Jak zagraniczny turysta mnie zaczepi po włosku, to albo niech mówi po angielsku, albo niech tłumaczy sobie włoski na polski w translatorze. Jak pojedziesz do Niemiec i zaczniesz mówić po polsku, to uważasz, że Niemiec ci odpowie po Polsku?
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: Większość tych, którzy tu zostaną na jakiś czas prędzej czy później nauczy się polskiego. Wrzucanie takich podstawowych zwrotów w formie ulotek jest potrzebne, chociażby dla przyszłych wolontariuszy, ludzi odbierających uchodźców z granicy czy też dla tych, którzy przyjmują ich w domach. Kiedy uchodźcy mają się uczyć polskiego, w autobusach, pociągach uciekając z wojny? Serio, bądźmy ludźmi i miejmy w sobie chociaż trochę empatii i zrozumienia.
  • Odpowiedz