Wpis z mikrobloga

Siema mam straszny problem z nadpotliwością.. szczególnie stopy - skarpety zmieniane co wyjście z domu, jebią niemiłosiernie :D.. oprócz tego czuję zawsze w lato duszno, szczególnie jak jestem między ludźmi... Dodam do tego jeszcze pachy, ale tu stosuje jakieś kulki i powiem szczerze, że ustaje.

Macie jakieś pomysły jak to ogarnąć?

#nadpotliwosc
  • 32
@Qtko: Buty muszą oddychać. Także w grę wchodzi tylko skóra. A na lato albo sandały albo takie skórzane z licznymi dziurami.
Jak ubrałem takie zabudowane do lasu, to skarpeta była cała mokra. Jak chodzę w całych ze skóry, to tego problemu nie ma.
Do tego możesz zawsze nogi spryskać jakimś antyperspirantem. Picie szałwii też ogranicza potliwość, ale to wymaga poczytania o możliwych skutkach ubocznych.
@Qtko: Zwróć też uwagę na skarpety, które kupujesz - żadnych poliestrów, czy innych gówien. Bawełna minimum 98%, albo inny naturalny materiał. Nie wierz też w najtańsze bambusowe skarpety, pic na wodę z Chin. Słyszałem też o czymś takim, żeby myć stopy szamponem przeciwłupieżowym xD nie wiem, czy działa, ale składniki mogą być rzeczywiście pomocne w zwalczaniu bakterii itp.