Wpis z mikrobloga

@roszej bp to chyba najdroższa stacja, do tego przy granicy jest drożej, do tego każdy kanton ma inne ceny paliwa.
W Zurychu czy basel zawsze jest drożej niż np w Aargau. 2chf za benzynę na BP widziałem już w tamtym roku.
@open_or_die: Well, w Chur (GR) tydzien temu walczyli by byc ponizej 2. Tylko 98 byla powyzej, a 95/Diesel po 1.99. Wczoraj juz po 2.12 byl diesel.. Coz, do 3.20 nie dojdzie raczej, sadze ze rzad zainterweniuje predzej i obnizy podatki.. Ale napewno paliwo tanie nie bedzie.. Z drugiej powiedzmy ze minimalna to kolo 3k na reke, wiec paliwo po 2 to nadal nic w porownaniu z 2,5k na reke w polsce
wina pisu XDXD


@pilot1123: nie nie nie, nie wolno krytykować rządu. Co innego na początku pandemii jak paliwo było za 4zł, wtedy to była zasługa złotego dziecka prezesa - Obajtka i reszty czempionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ad1s: ale przypisywanie naszym Czepionom wszystkich bezeceństw też nie jest na miejscu.
Polska gospodarka (przynajmniej na razie) mocno ucierpi przez tę wojnę - banki nie mają co robić z hrywną, drastycznie wzrosła konsumpcja, część ludzi wzięło wolne żeby pomagać, w dłuższym terminie państwo będzie musiało wydać sporo pieniędzy na infrastrukturę (przecież przyjechały setki tysięcy dzieci), na szkoły, nauczycieli.

Oczywiście wirtuoz gospodarki pewnie byłby w stanie przekuć to długoterminowo w sukces, no
@krzyzakp wątpię żeby było nawet po 2.50.

Tutaj specjalnie trzymają cenę paliwa żeby podwyżki nie były tak bolesne, żeby nie skakało z 1chf do 3chf.

U mnie też niektóre stacje walczą żeby nie było 2chf, a niektóre już od miesiąca mają 2chf+ i błyskawicznie reagują na sytuację na rynku ( ͡º ͜ʖ͡º) w szczególności małe stacje avia.
@manedhel: Ej, wezmiesz mi z 200l diesla do beczki??? Place nawet i 1,80 ( ͜͡ʖ ͡€)

@open_or_die: Jestes pewny ze nie dojdzie? Wczoraj jechalem przez Chur i Coop ma diesla po 2.18, ale np ENI I BP pareset metrow od Coopa juz po 2.34.. Wiec 2.50 nie jest takie odlegle wcale, jak patrzec na roznice cen.
@krzyzakp są stacje które już od roku mają okolice 2chf cały czas, a są takie które w tym samym czasie schodziły do 1.60chf.

Póki co tankuje na coopie za 1.91 i do tego kupon na -5 rap na litrze.
@open_or_die: Moze po prostu mniej paliwa schodzilo tam gdzie tankujesz i ceny byly zalezne od tego za ile stacja zalala zbiorniki..
Ale mowilismy ze jebnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mialem uzupelnic 10l baniaczek na czarna godzine, ale przy tych cenach to jakos nie bardzo sie pale do tego..
@open_or_die: Zalej w Polsce, w koncu rzad zadbal o nizszy podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na serio - nie wiem ktoredy jedziesz, ale jak wracalem 1,5tyg temu, to najtanszy byl w Austrii i tam zalalem pod korek, wiec do domu wyjechalem tylko 80km z baku.
inna sprawa ze oplaca sie zjechac 2-3km od autostrady na stacje i wtedy paliwo tansze o 10-20centow. A czasowo nie tracisz