Wpis z mikrobloga

@fat-cartman: Mieszanie się w konflikt na ukrainie pogłoski o wysylaniu samolotów na Ukrainę z polskich lotnisk. Polska powina w tym momencie opowiedzieć że za wszystkie decyzję jest odpowiedzialne NATO. Jesli polskie migi mają być przekazane Ukrainie to niech startują z amerykańskich lotniskowców.
@Sergey14: @PijeIBije: @fat-cartman:
Rosjanie mogą straszyć, ale co im zostało? Nie będa w stanie nawet zająć całej ukrainy - a najwyżej odkryzc jej kawałek. Sankcje będą ją wykańczać, ich armia będzie się z dnia na dzień wykrwawiać - jak niby mieli by nas zaatakować? nie są w stanie zając ukrainy - więc jeszcze mają sobie drugi front robić? Albo i więcej? Powinniśmy te migi oddać bez zastanawiania się.
Wszędzie na wykopie piszą abyśmy znowu nie dali wepchać się w wojnę, a kiedy to my się daliśmy wepchać w wojnę? kiedy mieliśmy wybór?


@fat-cartman: no niech #!$%@? pomyślę... 1939? Może nie trzeba było machać szabelką przed Hitlerem, który zbroił się przez 6 lat?
@maershal: Twierdzę, że pójście na zwarcie mając gównianą armię doprowadziło do największej tragedii w dziejach tego państwa i narodu. Udostępnienie Niemcom korytarza do Pomorza, czy nawet sojusz przeciwko ZSRR, nie poskutkowałbym wymordowaniem praktycznie całej polskiej inteligencji, a i polscy Żydzi może i uniknęliby tak tragicznego losu.
@fat-cartman: Ideologia Hitlera była bardzo płynna. Praktycznie całe lata 30 prowadził z nami interesy, realny wydawał się również sojusz militarny. Słowacy, również Słowianie, byli jego sprzymierzeńcami i dostali w nagrodę własne państwo. To nie jest tak, że od początku był plan eksterminacji Polaków, to ewuluowało mniej więcej od marca 39.
@washingtonbullet: Dobrze podejmuję sie decyzję jeśli jesli potencjalny wróg nie znajduję się za miedzą i ma się broń nuklearną w arsenale. Polska powinna być całkowicie neutralna jeśli ma juz wysłać jakies samoloty to niech pod tym podpiszę się NATO i startują z lotnisko z wloch lub grecji. Mniej prawdopodobne że rosjanie zatakuje je niz np. Łask.
@Sergey14: @maershal: @fat-cartman: dyskusja z Wami nie ma sensu, bo uważam, że wychodzicie z błędnego założenia. Polska nie była obiektem jakiegoś większego zainteresowania Hitlera, oczywiście nie mieliśmy szans na normalną państwowość, prawdopodobnie zostalibyśmy prędzej czy później zwasalizowani, ale chodzi mi jedynie o kontekst ludobójtwa, do którego by albo nie doszło, albo nie w takim stopniu. Owszem, na ZSRR napadł, ale taki był jego plan od samego początku, przecież kacapy
przekonując sie codziennie ze te ich gownozycie cos znaczy


@PijeIBije: I ty naprawdę sądzisz, że twoje życie coś znaczy. U mnie i dla moich bliskich coś tam znaczy. Lubie też innym pomagać i myślę, że moje życie ma wartość. A twoje ma tylko tyle że sobie postrzelasz, pobawisz się, pospamisz w necie i myślisz, że jesteś nie wiadomo kim.

tacy jak ty zyja jak szczury


A wy jak myszu pod miotłą.