Wpis z mikrobloga

Jako ze Ukraińcy będą stanowić niemały ułamek naszej spolczenosci, chciałabym się w końcu nauczyć cyrylicy. Wczesniej myślałam o rosyjskim, ale teraz interesuje mnie ukraiński.

Możecie polecic jakaś formę nauki dla totalnego żółtodzioba?
Interesuja mnie formy online i ksiazki.

иди на хуй!

#ukrainski #naukajezykow #ukraina
Moseva - Jako ze Ukraińcy będą stanowić niemały ułamek naszej spolczenosci, chciałaby...

źródło: comment_1646672607pxOFZ5ypwSXsv9DsTvOl6E.jpg

Pobierz
  • 40
Niby z jakiego powodu? Oświeć mnie wychodku? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Antlioon: jak się uczyć języka to tak by się w życiu przydał, a wy za miesiąc zmienicie awatary

Uczyłem się rosyjskiego, jest bardzo podobny. Nigdy mi się w życiu nie przydał

Tak jak anglicy nie uczą się polskiego bo mają polskich imigrantów, tak nie widzę powodu by Polacy w Polsce mieli uczyć się ukraińskiego

Ktoś chce
@hamuj_sie_hamuj_sie: Czemu niby „mają”? Co my jacyś królowie na włościach jesteśmy? Jak masz gosci z krajów Europy zachodniej na kilka dni u siebie w domu, to tez im każesz uczyc się języka?
Nie róbcie z siebie bufonów. Chcą to się będą uczyc. Nie chcą, to wrócą do siebie jak najszybciej będą mogli.
@Atreyu: @zenek-stefan1: Czego nie rozumiecie w zdaniu „od dawna chciałam się nauczyć”?

Jasne, ze temat uchodźców przeminie, ale nauka nowego alfabetu i podstaw języka sprawi mi po prostu przyjemność. Nie znam żadnego alfabetu prócz naszego.
@Moseva:
Zacznij od nauki ich alfabetu zanim zaczniesz robić cokolwiek innego w tym temacie, duża część słownictwa jest ta sama lub bardzo podobna w polskim i ukraińskim. Alfabet trenuj czytając jakies krótkie tekfty po ukraiński, np. informacje od interfax ukraine.

Potem polecam pomarańczowy podręcznik od wiedzy powszechnej Śpiwaka, słownik tematyczny pod red. Iryny Konenko i mooooże książka do ukraińskiego od Edgard jak bardzo chcesz coś w stylu podręczników szkolnych.

Materiałow on-line