Wpis z mikrobloga

@ksiak: BMW E60 przedliftowe ma biksenon (robi za długie i krótkie. BMW nazywa go bixenonem), a do tego uruchamia się H7 (co można wyłączyć). gdzie tu wprowadzenie w błąd?

to, że czegoś nie wiesz, nie znaczy że tak nie jest
BMW E60 przedliftowe ma biksenon (robi za długie i krótkie. BMW nazywa go bixenonem), a do tego uruchamia się H7 (co można wyłączyć). gdzie tu wprowadzenie w błąd?


@xardas_pl: to, że biksenon nie ma wspomagania żarówkami H7 bo jest to bezsensu. Ta żarówka nic nie daje bo świeci za słabo w stosunku do xenona.

Pokaż zatem oznaczenia tej lampy i samą lampę.
@ksiak: Bixenon + dodatkowe długie na h7 jest w mercedesach np. w203/209/211. Soczewka z xenonem robi za światła mijania lub długie, w zależności od pozycji przesłony sterowanej elektromagnesem. Jest też drugi odbłyśnik z długimi na H7 i pozycyjnymi.
@ksiak:

to, że biksenon nie ma wspomagania żarówkami H7 bo jest to bezsensu.


aha, solidna argumentacja. to dla mnie bez sensu więc tak nie jest xD

w załączniku moja lampa, o oznaczeniu producenta "S522A BiXenon Light"

Bi-xenon headlight, left 1 02/2005 63127165565


serio, to żaden wstyd się przyznać do niewiedzy, nawet jak już daleko w tym zabrnąłeś
Pobierz xardas_pl - @ksiak: 
 to, że biksenon nie ma wspomagania żarówkami H7 bo jest to bezs...
źródło: comment_16466448022IJ50EQ00AfDW2oR2kO5NI.jpg
@xardas_pl: z tego co znalazłem na sieci to normalne długie nie włączają H7, jedynie przy mruganiu.

Bixenon + dodatkowe długie na h7 jest w mercedesach np. w203/209/211. Soczewka z xenonem robi za światła mijania lub długie, w zależności od pozycji przesłony sterowanej elektromagnesem. Jest też drugi odbłyśnik z długimi na H7 i pozycyjnymi.


@metodaklasy: to h7 jest zapewne tylko do mrugania bo światła to nie daje zbytnio w stosunku do
z tego co znalazłem na sieci to normalne długie nie włączają H7, jedynie przy mruganiu.


@ksiak: to może przestań szukać na sieci i zacznij słuchać ludzi co mają te samochody bo się tylko wygłupiasz. mruganie to H7, długie to H7+przesłona. programowo można wyłączyć H7 i mrugać będzie też przesłoną

to jak, bixenon czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to może przestań szukać na sieci i zacznij słuchać ludzi co mają te samochody bo się tylko wygłupiasz. mruganie to H7, długie to H7+przesłona


@xardas_pl: nie, dziękuję - wolę dokumentację techniczną niż słuchanie ludzi. W drugim filmie jest wspomniane, że można sobie zakodować różne rzeczy. H7 przy biksenonie jest całkowicie zbędny bo nic nie daje. Jedynie może się przydać do mrugania ale wtedy powinny mrugać same H7 bez biksów.

Dla jasności,
@ksiak: goalpost płynnie przesunięty z "przesłona+H7 to nie bixenon" do "tego H7 to i tak nie widać" (jak nie widzisz to zmień odbłyśnik, w nocy bez problemu widać w snopie obie barwy światła)

ja się wypisuję z tej dyskusji :D pozdrawiam
Poproszę Cię zatem o pokazanie takiej lampy.

@ksiak: tak trudno znaleźć lampę bixenon od a4 b6? I nie, nie jest to pomyłka w aukcji, są też lampy xenon z tych samych rocznikach, na forach też jest o tym informacja. Jest jeszcze kilka modeli aut z takim rozwiązaniem, chyba jakieś ople. Pewnie chodzi o to, że xenon świeci daleki i wiązka światła tam jest kierowana, a halogeny robią za oświetlenie bliższej okolicy,
@ksiak: Nie mam żadnego interesu w tym, żeby Cię przekonywać do tego co jest prawdą, a co nie. W screenie z instrukcji obsługi mojego samochodu są dwie opcje żarówek do świateł długich:
pierwsza - H9 - przy światłach halogenowych
druga - H7 - przy bixenonach albo bixenonach skrętnych.

To jest tam napisane, poza tym wiem jak te światła działają, sam byłem ich działaniem zdziwiony. Parafrazując Matiego Borka, tyle ode mnie.
nie nie ma, nie wprowadzaj w błąd.

@ksiak: mają, tak jak pisałem, dużo BMW, Audi A4 B6, które sam oglądałem miało takie lampy. Bixenon + H7. Nawet był na wykopie kiedyś taki wątek o tych lampach i mireczki podawali przykłady
Pewnie chodzi o to, że xenon świeci daleki i wiązka światła tam jest kierowana, a halogeny robią za oświetlenie bliższej okolicy, taka hybryda.


@SpokojnyPan: nie nie jest tak. Jak napisałem mam samochody z ksenonami + h7 i biksenonem bez żadnych widziwiań. Jak odpalam biksenona to mam dzień przed maską tak na boki jak i do przodu.
@ksiak: Mam w209 z bixenonem i wiem jak to działa. Zostało ci wyjaśnione że są takie samochody, dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. Samo rozwiązanie też ma sens, H7 robi za awaryjne światła w przypadku awarii xenona, daje to więcej światła, przypuszczam że H7 i xenon mają też inne spektrum, dzięki czemu można zyskać lepszą widoczność np. w deszczu.
XD


@metodaklasy: nie wiem do czego to? Masz dwie lampy świecące w tym samym kierunku z praktycznie jednego miejsca. To czy ta slaba będzie świecić nie ma znaczenia. W mieszniaku wygląda to inaczej bo w pokoju masz np lampę 3000lm w jednym miejscu i 1500lm w drugim miejscu. Czyli w dwóch różnych punktach.
Dodatkowo zobacz sobie na wymogi technicznie świateł. To nie jest tak, że wiązka może być byle jaka. Na