Wpis z mikrobloga

trafiają się lampy bixenon z dodatkowymi halogenami H7. W A4 B6 takie lampy były, gdzie jest bi-xenon z drogowymi + jeszcze H7 na światła drogowe obok.


@SpokojnyPan: wyjaśnisz mi jaki to ma sens? Trochę w to nie potrafię uwierzyć. Ksenon ma strumień światła o mocy w okolicy 3000lm. Zwykły halogen około 1500lm. Technicznie jak i ekonomicznie takie coś jest całkowicie nielogiczne poza jedną sytuacją gdzie te drogowe zostały tam wsadzone tylko
@ksiak: bo to skomplikowany system luster trzeba zamontowac zeby z jednego ksenonowego zrodla swiatla zrobic zarowno swiatla mijania jak i drogowe. W sensie, dochodzi w konstrukcji kilka kosztownych ruchomych elementow, ktore w dodatku w tamtych czasach mogly nie byc w pelni zwalidowane wiec z ich uzyciem wiazalo sie ryzyko jakosciowe. Na pewno latwiej jest zrobic statyczny ksenon jako swiatla mijania i obok halogen sluzacy za swiatla drogowe
bo to skomplikowany system luster trzeba zamontowac zeby z jednego ksenonowego zrodla swiatla zrobic zarowno swiatla mijania jak i drogowe. W sensie, dochodzi w konstrukcji kilka kosztownych ruchomych elementow, ktore w dodatku w tamtych czasach mogly nie byc w pelni zwalidowane wiec z ich uzyciem wiazalo sie ryzyko jakosciowe. Na pewno latwiej jest zrobic statyczny ksenon jako swiatla mijania i obok halogen sluzacy za swiatla drogowe


@Koronanona: przeczytaj dokładnie o co
@erwinketa Soczewka. A czy za soczewką jest halogen, czy xenon to zgaduj zgadula. Na pewno nie bi-xenon, bo wtedy tzw. "długie" są realizowane tą samą lampą (specjalna klapka zasłania / odsłania część snopu światła). A tu jest do tego osobna lampa z H7.
chociażby w Mercu W220 tak jest. Masz biksenon i jeszcze dodatkowo halogen na długie.


@Ironus: informacja dla Ciebie - to nie jest biksenon. Biksenon ma jedną "żarówkę" dla świateł długich i mijania która świeci cały czas z pełną mocą tak jak opisał to @mbasasello:
W V50 mam bixenony z dodatkową H7 do świateł długich. Też się zdziwiłem na początku, ale oglądałem reflektor podczas kiedy druga osoba włączała długie i soczewka od xenonów ewidentnie się porusza, a obok włącza się żółta H7. Masz tu jeszcze screena z instrukcji.


@krabat: nie, nie masz. Biksenon nie ma drugiej żarówki. Masz pewnie ksenona plus H7, czyli jak włączasz długie to się twój ksenon podnosi i się H7 zapala.
Biksenon
informacja dla Ciebie - to nie jest biksenon. Biksenon ma jedną "żarówkę" dla świateł długich i mijania która świeci cały czas z pełną mocą tak jak opisał to @mbasasello:


@ksiak: bardzo dużo niemieckich aut z tamtych lat ma taki bixenon, czyli długie to podniesiona przesłona plus dodatkowe H7
bardzo dużo niemieckich aut z tamtych lat ma taki bixenon, czyli długie to podniesiona przesłona plus dodatkowe H7


@xardas_pl: nie nie ma, nie wprowadzaj w błąd. Biksenon to jeden żarnik ksenonowy który robi za długie i krótkie. Odpowiada za to tylko przesłona. Nie ma żadnego H7.
Według tego co napisałeś, Laguna II tez ma biksenona bo się podnosi przesłona a jest to nie prawda.