Wpis z mikrobloga

Nigdy w życiu na dworcu zachodnim w Warszawie nie widziałem takiej ilości ludzi. Serce pęka widząc te dzieci śpiące na kocach w kątach.

rosyjski ch%ju żebyś zd%chł w męczarniach

#ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: #!$%@? czekam aż Niemcy dadzą mi bilet na dojcze bana i soczek na granicy i uciekam z tego polskiego syfu xD
  • Odpowiedz
bo Polacy im oferuja mieszkania w malych miejscowosciach i na wsiach, a oni wszyscy wola sie tloczyc w Wawie itd. - no to w konsekwencji spia na dworcu


@little_muffin: A oni na pewno wiedzą o takiej możliwości? Czy po prostu wsiadają w kolej, a jak już jadą koleją to do głównej stacji w kraju?
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: Jasne. Porzucili domy, cały majątek, często część rodziny i spakowali się w walizkę, żeby w Polsce dostać darmowy bilet na tramwaj.
  • Odpowiedz
@hirko: może PKP Nieruchomości pochwali się ile ma wolnych lokali na warszawskich dworcach? Lokale które mają sanitariaty i dostęp do bieżącej wody. Niech sobie stoją puste.
  • Odpowiedz
@hirko: Musisz chwile poczekac najpierw musi sie spelnic zyczenie mireczka z wolynia ktory zyczyl ukraincom smierci w meczarniach za czystki etniczne,ale glowa do gory minie jakies 79 lat i moze twoje zyczenie sie spelni
  • Odpowiedz
@little_muffin: Może nie wierz we wszystko co przeczytasz na facebooku. Mieszkam ze 100 metrów od jednego z punktów recepcyjnych blisko granicy. Busy i autokary przejeżdżają pod moimi oknami na okrągło przez całą dobę. Stąd rozwożeni są dalej. I jak myślisz kto ich z takiego małego "Pcimia" jak moje miasto ma rozwozić do innych małych "Pcimiów" w Polsce w dodatku tak, żeby to szło sprawnie. I tak większość z nich dotąd wyjeżdżała
  • Odpowiedz
@Herubin: ja bym w sumie wolala jakas wioche we Francji, gdzies na Lazurowym Wybrzezu czy cos. ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale Polska to nie elegancja-Francja. Nie dziwi mnie to, tylko martwi mnie to, ze ludzie nie mysla troche logicznie i zamiast jechac na jakas wies czy do mniejszego miasta spia z malymi dziecmi na dworcach - nawet pod wzgledem korzystania z toalety, wyobrazam sobie jak to
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: xd przecież tych mieszkań jest kilka garstka dostanie. Reszta będzie musiała się gnieść w jakichś barakach
  • Odpowiedz
@little_muffin: trochę tak, ale też dlatego że łatwiej pracę znaleźć. U mnie dwie rodziny były. Jedna jedną noc przespała i po rodzinie dostali pracę w estonii to uciekli. Teraz jest druga rodzina i też chcą jak najszybciej znaleźć pracę i wynająć mieszkanie aby nie siedzieć na czyimś garnuszku.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: To "za darmo" prędzej czy później się skończy, a jeśli ktoś wieje z terenu mało objętego wojną (na którym też może się bać) i zostawi chałupę na pastwę losu to może się niemiło zdziwić
  • Odpowiedz