Wpis z mikrobloga

Nigdy w życiu na dworcu zachodnim w Warszawie nie widziałem takiej ilości ludzi. Serce pęka widząc te dzieci śpiące na kocach w kątach.

rosyjski ch%ju żebyś zd%chł w męczarniach

#ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
@Kroledyp: przeciez wczesniej tez mogli przyjechac bez problemu, a teraz na granicy mężczyźni są zawracani do kraju, wiec nie widze logiki w tym co piszesz
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji.


@Kroledyp: Nie wiem czy wiesz, ale mogli przyjechać tu wcześniej jeśli tylko chcieli lub im się to opłacało. Nie było to wcale trudne, tylko przyjeżdżali głównie typowe sebki do roboty na budowie czy produkcji, tak jak Polacy na zachodzie. Jak ktoś miał normalną pracę i zawód to wcale nie
  • Odpowiedz
@Kroledyp: hahahahah no dokładnie, jak ja słyszę, że w Monachium albo we Wiedniu dają darmowy bilet PKP i mieszkanie u kogoś na chacie to zabieram dzieciaki, pakuję co mam, i jadę tam w ciemno! Tak się teraz robi, jak gdzieś rozdają za darmo bilety i jedzenie.

Debilu :D
  • Odpowiedz
@SamiS: Nie jadą w ciemno bo pół kraju tutaj siedzi, do tego nie potrzebują żadnych papierów, pozwoleń i z automatu dostają dobry status, widzisz różnice?
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Widzę, w zasadzie czemu o tym wcześniej nie pomyślałem. Z moją pracą mógłbym się przenieść do np. Hiszpanii, ale tego nie zrobię, bo jednak wolę spać u siebie w domu a nie na dworcu w Madrycie. No ale mi nie bombardują domu, ani moim sąsiadom, także mam wybór.

Debilu :D
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: Pójdą na wsie a później będziesz narzekał że siedzą na socjalu i nie pracują.
  • Odpowiedz
@marcelus: po prostu opisalam czesc reakcji jaka widze na Facebooku - czesc przyjmuje wszystko co sie trafi, a czesc sie moze boi i wybiera siedzenie na dworcu. Przydaliby sie moze jacys wolontariusze, ktorzy ich uswiadomia, ze nawet jak pojada do Radomia to nie musza tam mieszkac na zawsze tylko, ze to na chwile, dopoki nie znajdzie sie lepszego rozwiazania.
  • Odpowiedz