Wpis z mikrobloga

Nigdy w życiu na dworcu zachodnim w Warszawie nie widziałem takiej ilości ludzi. Serce pęka widząc te dzieci śpiące na kocach w kątach.

rosyjski ch%ju żebyś zd%chł w męczarniach

#ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
Ostatnio też się zastanawiałem ilu z tych Ukraińców odda mieszkania od Polaków a ilu tam zostanie bo np Ukrainka zajdzie w ciążę i nie będzie się dało ich wyrzucić


@erni13: Aha i nie zapominajmy, że ciągle obowiązuje prawo covidowe i nie da się nikogo wyrzucić nawet jak nie płaci,
Dobrego dnia wszystkim
  • Odpowiedz
@little_muffin:

ci ludzie sami sobie robia troche pod gorke - bo Polacy im oferuja mieszkania w malych miejscowosciach i na wsiach, a oni wszyscy wola sie tloczyc w Wawie


To chyba normalne że są w większych miastach bo tam jadą pociągi. Nawet jeśli cześć nie chce siedzieć na wiosce to nie ekstrapoluj tego na całą populacje.

Część z tych ludzi w ogóle nie wie jak uzyskać pomoc i jak się na
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: nie wrzucam. Po prostu widze, ze duzo Polakow oferowalo pomoc (nawet z dojazdem!), a ich oferty sa odrzucane bo zyja za daleko od miasta (w mniemaniu Ukraincow miasto to Wawa, Wroclaw, Krakow itp.). Bylo duzo ofert ze Slaska bo na Slasku tanio - tez malo kto sie zdecydowal. Nie przekladam to na wszystkich bo sa i Ukraincy, ktorzy prosza o jakiekolwiek schronienie gdziekolwiek - ostatnio jakas matka z synem -
  • Odpowiedz
@Kroledyp:

Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


co dają za darmo, kanapkę i herbatę? xDDD zaśmierdziało onucą z tego komentarza
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: jprdl i jeszcze tyle plusów za taki wysryw. Skoro darmowe spanie na dworcu jest dla ciebie takie atrakcyjne, to czemu jeszcze tego nie robisz?
  • Odpowiedz
@norbert108: Typie, mnóstwie osób brakowało odwagi, pieniędzy, znajomości, etc. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą, że jak ty byś dał radę to wszyscy by dali radę. Jakieś takie okrojone to myślenie wszyscy macie
  • Odpowiedz
@Kroledyp: no to rzeczywiscie ktoś wykorzystał okazję. Ruskie walą sąsiadowi w dom a mi jeszcze nie, w sumie to mógłbym zostać ale jest okazja to se ucieknę do Polski bo wcześniej jakoś tak motywacji nie było.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: oczywiście, tak jak Polacy marzą cały czas, żeby im ktoś zbombardował miasto, zburzył blok w którym sobie żyją, żeby mogli uciec do upragnionego BERLINA żeby tam zamieszkać, dostać pokój na Spandau, trochę lumpów i wursta z wczorajszym chlebem.

Jak jeszcze
  • Odpowiedz
Prawda jest taka (jeszcze nie akceptowalna na wykopie) że duża część z nich nie ucieka już przed wojną a korzysta z okazji. Cała Ukraina już wie że dają za darmo


@Kroledyp: pewnie masz rację, ludzie zostawili swój dobytek aby za darmo dostać herbatkę i zupę na dworcu. brzmi to legitnie. A wojny też pewnie nie ma tylko to jeszcze nie jest prawda akceptowalna na wykopie.
  • Odpowiedz
@Banek5000: Sam jesteś herbatka i zupa na dworcu, gościu nie patrz co się dzieje na głównych dworcach tam faktycznie są uciekinierzy przed wojną co nie mają nic. A spójrz co się dzieje w głębi miast na osiedlach gdzie jest dużo Ukraińców, korzystają z okazji i przyjeżdżają do znajomych bo żadnych papierów nie trzeba a i może jakaś zapomoga będzie i mówią o tym otwarcie, ci już nie wrócą.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: no widzisz ruska onuco, ty od prawie 10 lat, a ja ponad 10 lat zajmuję się wdrażaniem Ukraińców po fabrykach w kraju i po ukraińsku mówię lepiej jak ty po angielsku i doskonale wiem co jest grane i wiem co oni teraz myślą i to jest kompletnie inny obraz niż ten, który starasz się namalować
  • Odpowiedz