Wpis z mikrobloga

Mircy, jest na sali #lekarz albo #farmaceuta? Musze wykupic lek na receptę Structum (na stawy). TAk na wszelki wypadek zacząłem szukać jakiegoś zamiennika (cebula here). No i znalazłem:

-na recepcie mam: Lek Structum, 500 mg, kapsułki, 60 szt. (Sodu chondroityny siarczan)- 60zł
-znalazłem: suplement diety StructuActiv 500mg, kapsułki, 60 szt. (Sodu chondroityny siarczan) - 25 zł. ( ͜͡ʖ ͡€)

Ogarniona różnice między lekiem a suplementem, ale czy to drugie ma tez szansę zadziałać? Wiem, ze zapewne rózni się substancjami pomocniczymi itp. Poza tym nie musiałbym latać po receptę tylko kupiłbym sobbie ten drugi tanszy jak mi sie oryginalny lek skończy

#zdrowie #farmacja
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bez_szalu: Structum jest lekiem, w dodatku na receptę, co świadczy o tym, że przeszedł szereg badań nad jego skutecznością, a na dodatek podlega kontroli jakości i bezpieczeństwa stosowania. Mówiąc najprościej, to co tam w środku jest działa faktycznie i jest to potwierdzone badaniami. Z kolei w przypadku suplementów nie muszą być prowadzone żadne badania. Właściwie to skuteczność jest oparta na tym, że skoro jest tam siarczan chondroityny, tak jak w Structum,
  • 0
@martifarti: dzięki, wlasnie wczoraj byłem w aptece i kupiłem Structym, farmaceutka powiedziała mi ze ten drugi jest owszem suplementem i owszem ma zadeklarowana dawka na op. 500 mg, ale mówiła ze mogą sobie napisać wszytko wiec ciężko jej powiedzieć. Mówił tez ze raz spotkała się ze lekarz zamiast structum oryginalnego zalecił właśnie ten structuActive. Także wziąłem ten oryginalny a co dalej to muszę się jesscze pokonsultowac :) dzięki