Wpis z mikrobloga

@Dorszowy: Ja wymieniałbym teraz, zobacz jaka panika jest w narodzie. Wykopki piszą o dolarze za 6zł, „bedzie tylko gorzej, z paliwa za 5,40 tez sie śmialiście” etc. Idealny moment (kulminacja #!$%@?) był moim zdaniem w piątek wieczorem.

Sam się zastanawiałem nad przerzuceniem oszczędności z dolara na PLN ale rynek nauczył mnie że w krótkim terminie jest nieprzewidywalny.
  • Odpowiedz
Może zdarzyły się cud i NBP z RiGCz’em się zajmie sprawa


@Kanye__West:
No dla mnie min. podwyżka +1pp teraz z zapowiedzią +1pp albo +0.5pp w następnych miesiącach będzie uspokojeniem sytuacji.

Tymi podwyżkami muszą doganiać inflację.
  • Odpowiedz
@Mathas:
Nie no w to nie wierzę chyba, że mają złą wolę albo zwariowali.
To będzie oznaczało, że my nawet nie gonimy inflacji już nie mówiąc, że stopy procentowe powinny być w jej okolicy.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Róbcie screeny. Do ogłoszenia wyników RPP euro ponad 5, frank 5, dolar 4,50 , funt 6. We środę (o ile podwyższą stopy o tyle ile trzeba) chwilowy zjazd a później rajd w górę. Jest ogólnie panika...
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan:

Część przewalutuję ok. 30-40%, (do tej pory 10%), ale na pewno nie po takim kursie więc poczekam. Tylko nie na euro, ale poważniejszą walutę typu frank. Trochę w obligacje indeksowane inflacją.
Kupie to co miałem kupić. Ew. wymienię nieruchomość na większą, ale ceny są teraz absurdalne.
  • Odpowiedz