Wpis z mikrobloga

To konflikt hybrydowy, więc każdy, kto publikuje cokolwiek w sieci jest na jego froncie. (Tak, nawet Ty!)
Bądźmy ostrożni, nie dajmy się podpuszczać rosyjskim trollom do wchodzenia AKURAT TERAZ w dyskusje o wydumanych problemach i nieprawdziwych pomysłach, np: "Ukraińcy dostaną polski pesel i będą mieć większe prawa niż ja" (pesel =//= obywatelstwo, polecam sięgnąć do materiałów z WOS z gimnazjum), "Bank PKO będzie kupował Ukrainkom 3-pokojowe mieszkania, a singlom kawalerki" "Ukrainiec ma za darmo autostradę a ja nie, więc jestem obywatelem III kategorii" itp.
Te kwestie, związane z tym w jaki sposób będziemy się chcieli dzielić zasobami w tym trudnym czasie ustalimy sobie z obywatelami i obywatelkami Ukrainy oraz innymi krajami UE które włączają się w pomoc na spokojnie, w duchu dialogu i wzajemnego szacunku - bez udziału rosyjskich trolli.

Pamiętajmy, że dehumanizacja to pierwszy krok ułatwiający przemoc albo inne działania, które normalnie trudno jest nam podjąć wobec drugiego człowieka - więc jeżeli ktokolwiek będzie określał ludzi uciekających do Polski przed wojną mianem "bakterii", "bydła", "zarazy" albo innym pejoratywnym określeniem, które ma pozbawić ich godności przynależnej każdej osobie ludzkiej - zgłaszajmy i reagujmy.

Pamiętajmy, że Rosjanie to tak samo ludzie jak Ukraińcy i my. Nie dehumanizujmy również osób narodowości rosyjskiej - przypominam, że zrzuty z ekranu zawierające nienawistne wpisy wobec Rosjan mogą zostać wykorzystane w rosyjskiej propagandzie. Czy chciałbyś, żeby Twój post, którym po prostu wyładowałeś sobie emocje pisząc obelżywie kim są Rosjanie i co należy im zrobić trafił do rosyjskiej telewizji jako przykład zezwierzęcenia i agresji Polaków?

Nie bądźmy użytecznymi idiotami w rękach agresora.
To będzie maraton a nie sprint, i potrwa bardzo długo.

daily reminder #humanizm
#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 16
ustalimy sobie z obywatelami i obywatelkami Ukrainy oraz innymi krajami UE które włączają się w pomoc na spokojnie, w duchu dialogu i wzajemnego szacunku


@durga_na_sztandary: co Ty pieprzysz? o jakim dialogu mówisz jak rząd wyskakuje z coraz to głupszymi pomysłami i szasta pieniędzmi bez patrzenia na gospodarkę i przyszłość państwa?
co Ty pieprzysz? o jakim dialogu mówisz jak rząd wyskakuje z coraz to głupszymi pomysłami i szasta pieniędzmi bez patrzenia na gospodarkę i przyszłość państwa?


@Pie_Man:
O normalnym dialogu, kiedy przyjdzie na to czas i będzie na to miejsce - jak sytuacja okrzepnie.
Czy jeżeli ratujesz kogoś z pożaru, to skupiasz się najpierw na ratowaniu mu życia czy "myślisz perspektywicznie" i zastanawiasz się, jaka będzie przyszłość Twojej kurtki - może ją
@durga_na_sztandary: przypominam że jesteśmy w polsce, zaraz po gorączce rozdawnictwa 500+ i w trakcie redystrybucji majątku w programie polskiego ładu.

Humanitaryzm jest fajny i napewno pisząc takie posty czujesz się ze sobą lepiej ale ostatecznie, większość ludzi pracuje płaci podatki, do tego coraz większe i ma dosyć kolejnych pomysłów na #!$%@? tych pieniędzy.

Ja 1200 zł mogę dać, ale na niezwloczne zorganizowanie miejsca pracy dla takiego uchodzcy, albo na koszty deportacji
Ja 1200 zł mogę dać, ale na niezwloczne zorganizowanie miejsca pracy dla takiego uchodzcy


@PijeIBije:
Sama mam nadzieję, że to pójdzie w tę stronę. Zresztą angażuję się w działania, które mogą to ułatwić i każdemu, kto ma takie zmartwienia również to polecam.
i zastanawiasz się, jaka będzie przyszłość Twojej kurtki


@durga_na_sztandary: tu chodzi o ludzi a nie kurtkę i trzeba myśleć przyszłościowo
- Zakwaterowanie, Ukraińcy nie będą wiecznie mieszkać u Polskich rodzin czy gnieździć się u swoich znajomych po kilka osób, nie zapominajmy że nasi rodacy też muszą gdzieś mieszkać, ceny wynajmu poszybują w górę
- Polskie firmy handlujące z Ruskimi, albo ciągnące surowce bądź komponenty z Rosji bądź Białorusi zaczęły zwolnienia z
@Pie_Man:
OK, podajesz ważne tematy - na wstępie zaznaczę, że zgadzam się, że trzeba to rozwiązać i trzeba o tym rozmawiać - ale to nie jest powód, żeby tych ludzi nie przyjmować, albo atakować ich agresywnymi wypowiedziami.
Wydaje mi się, że mleko się już rozlało - wszyscy na tym jakoś stracimy, wszystkim nam się będzie żyło trochę trudniej niż przed tą wojną. Ale to nie jest wina Ukraińców tylko aparatu wojskowego
to nie jest powód, żeby tych ludzi nie przyjmować


@durga_na_sztandary: nie wiem skąd wysnuwacie takie wnioski, 10 dni śledzę tag a nie widziałem ani jednego wpisu nawołującego do nie przyjmowania Ukraińców. Ja atakuję rząd, bo rzucanie pieniędzy na ślepo i zrzucenie niesienia pomocy Ukraińcom na obywateli to nie jest dobre rozwiązanie. I jeszcze jedno, choć zabrzmi to szorstko, nasz rząd, politycy i my jako obywatele powinniśmy stawiać dobro naszego kraju na