Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@smooker: Ciekawe, czy to jest jakoś zabezpieczone przed użyciem przez wroga? Bo czołg to wiadomo, że niezbyt, ale tu są jakieś identyfikacje przyjaciel-wróg i może jest coś zakodowane, co utrudnia prowadzenie ognia?

Mam nadzieję, że nie, za to w schowku leży instrukcja obsługi i Ukraińcy szybko ogarną, co i jak - to dobry sprzęt, który mógłby skasować Rosjanom parę śmigłowców - do działek Ukraińcy mają amunicję, gorzej z rakietami, ale 12
@Pantokrator: ciężko powiedzieć, nie wiem czy takie informacje podaje się publicznie.. ale takie jednostki muszą korzystać z jakiś radarów/satelit aby namierzać samoloty.
Niemniej Ukraińcy na bieżąco naprawiają i modyfikują sprzęt zarówno swój jak i wroga (wiadomo że zabiera to trochę czasu ale jeśli konflikt będzie się przedłużał, prawdopodobnie będziemy widzieli coraz więcej rosyjskiego sprzętu u nich) dodatkowo warto zauważyć fakt że podczas misji w Libii, USA zabezpieczyło jeden z Pancyrow-S1, co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karczus: Pancyr korzysta z własnego radaru, głowicy optielektronicznej, lub z danych od innych systemów. To wiadomo, że odpada. Dane z satelity to niezły dowcip, szczególnie, że to system krótkiego zasięgu, ale zgaduję, że zwyczajnie nie masz pojęcia, o czym piszesz.

I oczywiście mylisz się co do "przedepokowości", "nieskomplikowania", itp. bzdetów. Pancyr ma nowoczesny system radarowy i optoelektroniczny do automatycznego wykrywania i śledzenia celów, w pełni stabilizowane działka i nowoczesne rakiety To
@Pantokrator: najnowszy sprzęt amerykański korzysta z technologii optoelektroniczno-satelitarnej wtedy mówimy o radarze + satelicie, nie samym namierzaniu satelitarnym oczywiście, akurat o wykorzystaniu satelit w konfliktach troszkę oglądałem i czytałem, ale fakt w przypadku rosyjskiego sprzętu mogłem troszkę popłynąć..

Co do drugiej części, uległem propagandzie przyznaje, nie sądziłem że rosyjski sprzęt korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań, kilka dni temu czytałem że ich zbrojeniówka lada chwila będzie niewydolna bo nie będą otrzymywać elektroniki -
@Pantokrator: przyznałem Ci rację mimo tego nie omieszkałeś mnie obrażać i pisać drugi raz to samo?? XD

Nie mogę podlinkować ale jednym z nowocześniejszych (i przede wszystkim dobrze opisanym w internecie) przykładem działania satelity optoelektroniczno jest optisat-3000, polecam wygooglowac, ale nie musisz nic czytać bo pewnie jesteś pod tym względem dalece lepiej doinformowany niż Izraelski przemysł zbrojeniowy.
@Karczus: A ten wysryw na końcu o "nowoczesnym sprzęcie od Amerykanów" to co było? Pokazuj jak twój Optisat współpracuje z głowicą optoelektroniczną zestawu p-lot krótkiego zasięgu, a nie rzucasz puste hasełka.
@Pantokrator: to nie wysryw a konkluzja, nie powinieneś zakładać że każdy w internecie próbuje cię zaatakować, wychodzi na to że Amerykanie faktycznie przekazują/przekazywali bardzo zaawansowane komponenty które Rosja wykorzystywała do tworzenia zaawansowanych systemów bojowych, z góry założyłem zgodnie z amerykańską propaganda że sprzedają im najwyżej elektronikę drugiej jak nie trzeciej kategorii..

Co do satelitów postaram się znaleźć i wrzucić - choćby w wiadomości prywatnej bo nie mogę podlinkować - bardzo fajny