Wpis z mikrobloga

Kilka rad od siebie doroslego, ktorych udzielilbym mlodszym:

Pracuj na jakims wczesnym etapie zycia w gownianej robocie, za gowniana stawke, zeby umiec docenic dobra fuche

Len sie cale wakacje (dopoki tylko nie przeszkadza to w zyciu rodzicom), zebys mial co wspominac, kiedy juz bedziesz sam sie utrzymywal

Badz w czyms naprawde dobry (w czymkolwiek sensownym), zebys wiedzial, jak to jest byc kims w jakiejs dziedzinie, jak odbieraja cie wtedy inni i ile pracy wymaga dojscie do wysokiego poziomu

Rob cos artystycznego, bazujacego na kretywnosci np. tancz, rysuj, maluj, spiewaj, fotografuj, pisz wiersze, opowiadania, graj na jakims instrumencie etc.

Zawiazuj jak najczesciej blizsze relacje z plcia przeciwna jako nastolatek. Potem przy zonie i tak bedziesz milo wspominal pierwsza, ktora ci powiedziala, ze cie kocha, pierwsza z ktora szedles za reke, pierwsza z ktora sie calowales

Jako nastolatek, jesli mozesz, jezdzij na kolonie i obozy artystyczne, sportowe, jezykowe etc.

Jesli mozesz, pojedz za granice. Nawet tygodniowa wycieczke mozesz po latach wspominac z entuzjazmem

Imprezuj, doceniaj okresy w zyciu, gdy masz wokol siebie wielu znajomych

Badz w jakiejs spolecznosci funkcjonujacej w realu np. harcerstwo, grupa hobbystyczna, klub sportowy etc.

Stron od internetu, jesli umiesz. Rowniez media spolecznosciowe nie wnosza wiele - to glownie reklamy i z rzadka czesto sztuczna, bezwartosciowa autopromocja

Ucz sie jezykow obcych. Angielski to podstawa. Nie daz do perfekcji, a raczej otaczaj sie jezykiem

Nie wydawaj wiele kasy na ubrania. Nie musisz chodzic w drogich ciuchach, wystarczy placic za jakosc i wyglad, gdy juz doplacasz do marki lub za unikatowosc, moim zdaniem nie ma to sensu

#przemyslenia
  • 226
@piotrveyner: Dodałbym od siebie: Nie wstydź się żyć skromnie i nie bój się spełniać marzeń. Czytałem kiedyś taką fajną ksiażkę babki która opiekowała się starcami na łożu śmierci i pytała ich czego żałują i co zrobiliby w życiu inaczej. Mega mi dała do myślenia i polecam! Najczęściej przewijało się "Bałem się próbować" i "żyłem pracą"
@piotrveyner: wszystko to możnaby streścić do jednej kwestii: bądź aktywny, przebojowy, korzystaj z życia i czerp z niego garściami. Bądź proaktywny, wykazuj inicjatywę, niech wszędzie będzie cię pełno i z tym się zgadzam. Ale niektórzy mają skrytą osobowość, słabe wychowanie przez rodziców, jakieś programowanie katolickie promujące nieśmiałość i cierpienie (sic!)

Rob cos artystycznego, bazujacego na kretywnosci np. tancz, rysuj, maluj, spiewaj, fotografuj, pisz wiersze, opowiadania, graj na jakims instrumencie etc.


@
Opowieści dziwnej treści dziadersow. Obecny świat już nie wygląda jak 30 lat temu i trwałe relacje między ludźmi przestają mieć znaczenie + pojęcie "żona" może nie być niedługo znane młodym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
: nie zgodze sie z punktem ostatnim - jak cie widza tak cie pisza. Zreszta kiepskie ubrania to zazwyczaj jeden z powodow do mobbingu w szkolach - najbiedniejsi uczniowie sa mobbingowani.


@little_muffin: Przecież wystarczą dwie pary jeansów za ok. 100 - 120zł/parę, ze 3 bluzy - 100zł/szt, 5 koszulek - 20zł/szt i wyglądasz lepiej niż 90% nastolatków. W dzisiejszych czasach nastolatki wyglądają jakby wyciągnęli ubrania ze śmieci (picrel) tylko płacą za
Pobierz trevoz - > : nie zgodze sie z punktem ostatnim - jak cie widza tak cie pisza. Zreszta...
źródło: comment_1646565524e22EMMDVqQHvh1cOFBsZsa.jpg
@piotrveyner: z tym len sie cale wakacje bym polemizował bo ja wolalem na miesiąc isc do pracy a drugi miesiąc wydac to co zarobiłem zamiast dwa miesiące siedzieć przy kompie bo bez kasy to jedyne co pozostaje.
@ste3: „bądź sobą”, zawsze mnie to śmieszyło. Kiedy człowiek nie jest sobą? Oprócz jakichś zaburzeń psychicznych chyba zawsze sobą jest. To że wpływają na decyzje jakieś czynniki zewnętrzne to dalej i tak pozostajesz sobą.