Wpis z mikrobloga

Kilka rad od siebie doroslego, ktorych udzielilbym mlodszym:

Pracuj na jakims wczesnym etapie zycia w gownianej robocie, za gowniana stawke, zeby umiec docenic dobra fuche

Len sie cale wakacje (dopoki tylko nie przeszkadza to w zyciu rodzicom), zebys mial co wspominac, kiedy juz bedziesz sam sie utrzymywal

Badz w czyms naprawde dobry (w czymkolwiek sensownym), zebys wiedzial, jak to jest byc kims w jakiejs dziedzinie, jak odbieraja cie wtedy inni i ile pracy wymaga dojscie do wysokiego poziomu

Rob cos artystycznego, bazujacego na kretywnosci np. tancz, rysuj, maluj, spiewaj, fotografuj, pisz wiersze, opowiadania, graj na jakims instrumencie etc.

Zawiazuj jak najczesciej blizsze relacje z plcia przeciwna jako nastolatek. Potem przy zonie i tak bedziesz milo wspominal pierwsza, ktora ci powiedziala, ze cie kocha, pierwsza z ktora szedles za reke, pierwsza z ktora sie calowales

Jako nastolatek, jesli mozesz, jezdzij na kolonie i obozy artystyczne, sportowe, jezykowe etc.

Jesli mozesz, pojedz za granice. Nawet tygodniowa wycieczke mozesz po latach wspominac z entuzjazmem

Imprezuj, doceniaj okresy w zyciu, gdy masz wokol siebie wielu znajomych

Badz w jakiejs spolecznosci funkcjonujacej w realu np. harcerstwo, grupa hobbystyczna, klub sportowy etc.

Stron od internetu, jesli umiesz. Rowniez media spolecznosciowe nie wnosza wiele - to glownie reklamy i z rzadka czesto sztuczna, bezwartosciowa autopromocja

Ucz sie jezykow obcych. Angielski to podstawa. Nie daz do perfekcji, a raczej otaczaj sie jezykiem

Nie wydawaj wiele kasy na ubrania. Nie musisz chodzic w drogich ciuchach, wystarczy placic za jakosc i wyglad, gdy juz doplacasz do marki lub za unikatowosc, moim zdaniem nie ma to sensu

#przemyslenia
  • 226
Zapoznaj sie z klasyka literatury i kina. Listy najwazniejszych i najwybitniejszych dziel mozna znalezc w internecie


Tak średnio bym powiedział, jestem w tyle z wieloma książkami czy filmami bo zwyczajnie oglądam i czytam to co mnie interesuje a nie to co jest uważane za klasyk.

Czytałem od Kinga książkę "Pan Mercedes" i ciężko było ale historyczne książki albo czasem sci fi jak najbardziej. Tak samo filmy/seriale, głównie dokumentalne, czasem sci fi albo
@jaczyliktoo: nie masz racji

Czasownik jeździć należy do grupy koniugacyjnej oznaczonej jako VIa. Takie czasowniki w 2. osobie trybu rozkazującego mają końcówkę zerową – chwal (od chwalić), barw (od barwić), biel (od bielić), studź (od studzić), dowieź (od dowieźć), ględź (od ględzić), żeń (od żenić) itd. Tak więc forma jeźdź jest systemowa, regularna, natomiast jeździj jest nieregularna. Z jakichś powodów jednak (zapewne – z powodów fonetycznych) o wiele częściej mówi się
@Nester86: piszesz mądre i prawdziwe rzeczy, ale troche przeceniasz siłe terapii, po pierwsze nie każdy ma środki finansowe na to a po drugie terapia troche pewnie naprawi głowe ale nie sprawi że będziesz nagle bogiem, ogólnie może zabrzmi to kontrowersyjnie ale niektórzy mają po prostu pecha w życiu, nie wspominam o ludziach którzy na przykład są niepełnosprawni albo ludzie którzy mają mniejszy potencjał intelektualny(bycie wiejskim głupkiem, spermiarze) tacy ludzie też zasługują
@piotrveyner dorzuciłbym jeszcze trzy od siebie - nauka nie jest po to żebyś wszystko wiedział i pamiętał - 70% z tego czego się nauczyłeś i tak zapomnisz. Nauka to nie wzór skróconego mnożenia który nigdy ci się nie przyda - to tak naprawdę nauka regularności, samodyscypliny, rozwiązywania problemów oraz krytycznego myślenia - wielu rodziców cisnących dzieci do nauki, ma problem z przekazaniem po co właściwie mają to robić.

Bardzo niewiele osób dorasta
@piotrveyner: ziomeczku toż to jeden jedyny link w całym google, który dopuszcza wśród pospulstwa taką odmianę xD Jak juz tak googlasz to wygoogluj czym się pani Katarzyna na UW zajmuje.

Dobra szkoda mojego czasu, jeździj i chodzij gdzie chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Akayari: w tej chwili ciężko znaleźć coś quality bez wyższej ceny - ja powiem, że to praktycznie niemożliwe. Jak jadę do Niemiec i oglądam sobie tam ubrania w "normalnych" cenach to niebo, a ziemia jakościowo. I nie chodzi mi o popularne, modne brandy, które mają i tak kiepska jakość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piotrveyner: moje:
-dowiedz się zawczasu co chcesz robić zawodowo - będziesz kilka kroków przed konkurencją wśród rówieśników

-przygotuj się na dużo pracy w wieku 20-30 lat, potem przy odrobinie szczęścia będziesz mógł zwolnić - absolutnie nie planuj robić odwrotnie!

-znajomości są przereklamowane, szczególnie na tym etapie życia - większość ludzi, których miałbyś teraz poznać i tak nie będzie mieć ci niczego później do zaoferowania

-dobry zwyczaj nie pożyczaj

-potrenuj sporty walki