Wpis z mikrobloga

Cześć.
Zastanawiam się nad wypróbowaniem jakiejś gry "Soulslike". Dawno temu pograłem chwilę w Dark Souls, ale cała gra miała taki ciemny, depresyjny klimat że mi średnio podeszło.
Czy lepiej zacząć od Sekiro (Na promce na Xbox złapać), czy tak zachwalany Elden Ring byłby lepszy? (O ile naprawią FPSy w jakimś patchu)

#sekiro #eldenring #xbox
  • 15
Sekiro


@trochewstyd: Sekiro jest bardzo szybkie, przeciwnicy, a zwłaszcza bossowie również są szybcy i często trudni do pokonania jeśli nie ogarniesz mechanik gry. Nie polecam nowym graczom, sam jako fan soulslikeów uważam sekiro za najtrudniejszą grę od from software.

Elden Ring

Przyjemnie się gra, ale też stanowi wyzwanie. Czy polecałbym nowym graczom? Sam nie wiem, czasami jest łatwo, a czasami jest bardzo trudno.
Ja bym ci polecił zacząć od dark soulsa
Dawno temu pograłem chwilę w Dark Souls, ale cała gra miała taki ciemny, depresyjny klimat że mi średnio podeszło.


@trochewstyd: sekiro pod tym wzgledem nie jest jakies weselsze. A moim zdaniem wymagajace technicznie a przez to dosyc monotonne i nudne pod koniec, nie ma buildow, rozwoju postaci itp tylko uczenie sie kolejnych bosow i kontr jak wierszykow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@trochewstyd: ja jednak polecam dark souls 3. Jest najłatwiejsze z wszystkich gier from software i wciąż ma żywe cominity i mechanika jest prawie identyczna co w elder ring.

Mi np bloodborn czy sekiro nie podeszło ale dark souls 3 jest jedną z gier do których wracam a teraz elder ring bardzo mi podszedł bo jest dla mnie jak dark souls 3 ale nowe i ciekawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoroMajima: demon's souls jest strasznie męczące w mojej opinii i krzywa trudności jest znacznie większa między lokacjami.

Dark souls 3 za to ma ciekawszy układ lokacji i bardziej przystepny progres, a bossowie Ci nie wymagani do skończenia gry są do opanowania.
W Jedi Fallen order grałem chwilę (Na trudnym poziomie). Nie było jakoś trudno, ale gra mi też podeszła tak sobie.
Z opinii przeróżnych wyszło mi że Sekiro będzie dla mnie za trudne. (Bo podobno turbo trudne).
Póki Elden Ring nie stanieje to postaram się wyłapać Dark Souls 3 na promocji. (Może tym razem klimat mnie nie odrzuci)

Dzięki wszystkim za pomoc.
@trochewstyd: z ciekawości przeglądałem ten tag i trafiłem na Twój wpis i pomyślałem że się podzielę bo miałem podobną chętkę ostatnio.
Ogólnie nie miałem za wiele styczności z soulslike - lata temu próbowałem DS2 ale odbiłem się dość szybko bo w ogóle nie miałem pojęcia z czym to się je, potem grałem trochę w polskiego Lords of the Fallen i doszedłem gdzieś do połowy i tyle. Ostatnio zaczął się hype na
@trochewstyd: niby wątek sprzed tygodnia, ale soulsy mają to do siebie, że im dalej się jest w grze, tym klimat jest cięższy i bardziej mroczny. Sekiro jest pod tym względem trochę inne, bo klimat też ma depresyjny, ale jest to dozowane zupełnie inaczej niż w soulsach. Raczej wszystkie miejsca są po prostu piękne (może z wyjątkiem opuszczonego lochu), a ta "mroczność" przejawia się w konkretnych elementach tych lokacji i w przeciwnikach