Wpis z mikrobloga

Pytanko mireczki o koszty notarialne.
W tamtym roku podpisywałem umowę przedwstępną z developerem. U notariusza zostawiłem 806 zł (przedwstępna umowa sprzedaży, KW, wypis aktu, poświadczenie podpisów i opłata sądowa). Z kalkulatora wychodzi 1902 ale dzieliliśmy się kosztami 50/50
Na ile max się przygotować przy końcowej umowie?
Kalkulator online mi liczy: 1902 (co bym nie wybrał umowa developerska / umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego) dla 360k
#notariusz #nieruchomosci
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klepie-biede: Napisz @ do dewelopera z prośba o opisanie kosztów umowy - skoro to ich notariusz to Ci bez problemu napiszą :) albo nawet sam notariusz Ci opisze, bo każdy stosuje różne zniżki, dla konkretnych klientów.
  • Odpowiedz
Na bankier.pl mi wychodzi ponad 3k max za całość


@klepie-biede: Kalkulator bankier.pl jest niepoprawny. Twoja umowa może mieć inne koszty niż te wynikające z wyliczeń, jeśli dodatkowo ustanawiana będzie hipoteka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na ile max się przygotować przy końcowej umowie?


@klepie-biede: Wynika to z rozporządzenia MS


http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000272/O/D20180272.pdf

@marcpol: Rozporządzenie o maksymalnych stawkach.
Obecnie notariusze raczej rzadko pobierają taksę w stawkach maksymalnych. Ponadto rozporządzenie odnosi się wyłącznie do taksy notarialnej. Na całkowity koszt wspomnianej umowy składają się jeszcze opłata sądowa, ewentualnie pcc od ustanowienia hipoteki. Najlepiej zatem dopytać notariusza u którego będzie dokonywana umowa z tego względu że często koszty są
  • Odpowiedz
Obecnie notariusze raczej rzadko pobierają taksę w stawkach maksymalnych. Ponadto rozporządzenie odnosi się wyłącznie do taksy notarialnej. Na całkowity koszt wspomnianej umowy składają się jeszcze opłata sądowa, ewentualnie pcc od ustanowienia hipoteki. Najlepiej zatem dopytać notariusza u którego będzie dokonywana umowa z tego względu że często koszty są już wcześniej ustalone i wynegocjowane przez dewelopera. Zbyt dużo zależności jest przy umowie ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia jego własności aby można było
  • Odpowiedz