Wpis z mikrobloga

Obejrzałem nowego Batmana i chciałem się podzielić kilkoma uwagami
Początek świetnie wprowadza ciężki klimat filmu i Batmana, pokazuje również jego brutalną stronę, której później w filmie już nie uświadczymy. Trwa ponad 2h 45m, co w połączeniu z powolnością, ciężkością klimatu i prawie brakiem dynamiki może nieźle człowieka zmęczyć podczas oglądania
Ci którzy twierdzili, że filmy Snydera były zbyt ciężkie i pozbawione kolorów, będą mogli się tutaj jeszcze bardziej wyżyć
Wizualnie całkiem nieźle
Miał być nastawiony na detektywistyczną stronę dlatego (uwaga, może spoiler)


Słabo zarysowana relacja Alfred-Bruce
Pingwin i koteczek na plus, Gordon też coś robi
A Pattinson dostaje ode mnie Order Nijakości za swojego Batmana
Bezsensownie za długi
#batman #film #dc #filmy
  • 4
@MorDrakka to że za długo też miałem takie odczucie, Alfred był bo był musiał być chyba nie mieli na to pomysłu poza tym że to niby on go wyszkolił (o ile dobrze zrozumiałem- nie czytałem komików)
Czy tylko mi się wydawało że tego młodego co tak cały film ratował to szykują na Robina? Dawno nie było tej postaci na ekranie.
Ogólnie to pokazali dość młodego Batmana i to chyba jakiś początek serii?
Alfred był bo był musiał być chyba nie mieli na to pomysłu poza tym że to niby on go wyszkolił (o ile dobrze zrozumiałem- nie czytałem komików)


@zzbkk: Alfred nie szkolił Bruce'a, ale często pojawia się motyw, że działał w jakichś służbach wojskowych

Ogólnie to pokazali dość młodego Batmana i to chyba jakiś początek serii? Czy jednorazowy wyskok?


@zzbkk: raczej początek serii, wszystko, łącznie z zakończeniem to zapowiada