Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda: Musielibyśmy żyć w ogromnej bańce propagandowej. Dosłownie wszystkie media na zachodzie prowadzące jednolitą, fałszywą narrację.

Wtedy byłoby to możliwe. W ogóle nie było żadnego ataku na Ukrainę, walki toczą się na Krymie albo w Donbasie i agresorami są Ukraińcy, którzy zaatakowali de facto rosyjskie obszary, żeby przywrócić je do macierzy. Rosjanie tylko bronią swoich pozycji, a filmiki z ostrzału Charkowa to tak naprawdę ostrzał Doniecka przez Ukraińców.
@jestem_legenda: Mogę Ci powiedzieć, że ta retoryka jest w obrocie od 2014 roku (od momentu zajęcia Ługańska i Doniecka). Przeciętny rosjanin postrzega Ukraińca jak faszystę/neonazistę na podstawie jednostkowych oddziałów o tle nacjonalistycznym (np. taki Azov); wyolbrzymia się takowe cechy, a inne przemilcza, i dzięki doborowi poszczególnych strzępków informacji mogą sobie zapewnić zaplecze do budowania zupełnie innej argumentacji. Ale z tymi ostrzałami Ukraińskiej armii na własne obiekty/w cywili to już odjazd totalny.
@kazzr: dodajmy do tego że specjalnie czekali z tymi ostrzałami przez te wszystkie lata aż "miłujące pokój" kacapy uzbierały wojsko dookoła granicy i "pokojowo wkroczyli". Żeby w to uwierzyć trzeba mieć minusowe IQ.
@jestem_legenda: Musi być coś na rzeczy, bo tylko skończony idiota w rozmowie z mega poważnym i potężnym państwem zachodu by wysrał taką abstrakcję. Albo Putin dostał jakiegoś wylewu i jest #!$%@? umysłowo, albo coś tu nie gra.

Przecież jak oni by usłyszeli od niego taką głupotę, to nic tylko się zagotować idzie.
@jestem_legenda: Zachód zachodem, ale Putin takimi wysrywami przecież niszczy sobie reputację, co jak co, ale szalenie ważnym jest, by potężny zachód myślał chociaż, że dyktatorem jest ktoś inteligentny/genialny. Przecież to rozmowy z głównymi filarami NATO, tutaj dawno już nie ma miejsca na jakieś propagandy, bo to przecież rozmowy na innym poziomie, rozmowy z ludźmi, za którymi stoi przepotężny wywiad wojskowy.

Taką gadką, że to mistyfikacje chłop się tragicznie ośmiesza i pokazuje,